Starosta Milan Puchar informaci o zrušení pokut zatím nepotvrdil, o rozhodování komise prý nemá údaje.
Incident se stal 9. dubna; asi 150 pravicových radikálů chtělo připomenout incident, který se tam odehrál o rok dříve. Dva mladí Romové tehdy brutálně zbili a zneužili dvanáctiletého chlapce. Pochodu DSSS se ale postavila do cesty skupina několik set příznivců krajní levice a místních obyvatel.
Zatímco pochod nacionalistů byl povolený soudem, mítink jejich oponentů se označil za bohoslužbu, kterou ze zákona není nutné ohlašovat. Právě na tom nyní staví organizátoři svou obhajobu. Před střetem se mezi shromážděnými snažili sloužit improvizovanou mši řeckokatolický a husitský kněz. Policie se nakonec rozhodla toto setkání rozehnat. Když neuspěla s výzvami, po několika desítkách minut napjatého čekání dav opravdu rozehnala dělobuchy a s pomocí koní.

Přestupková komise v Krupce za nastalou potyčku rozdala pětitisícové pokuty šesti lidem, včetně organizátora Miroslava Brože a řeckokatolického kněze. Ti proti tomu podali odpor. "Přestupková komise mu nakonec vyhověla, nejdřív pokuty snížila na maximální možnou hranici a pak i uznala, že se nejednalo o přestupek," řekl ČTK Brož.