Jak informoval místostarosta Krupky Zdeněk Matouš, nový územní plán je schválený a počítá se s druhou etapou zóny, která by měla vzniknout v místech, kde je v současné době pole, za tabulí Soběchleby směrem na Ústí.

První firmou, která v krupské průmyslové zóně začala před pěti lety působit, byl Auto–Kabel Krupka, s.r.o. Dodavatelé do automobilového průmyslu mají závody např. v USA, Číně, Švýcarsku nebo Japonsku a obrat 700 milionů korun. Jak uvedl ředitel firmy Auto–Kabel Bohuslav Wuerz, krize v automobilovém průmyslu se jich nijak nedotkla. Navíc firma investuje pouze z vydělaných peněz a není závislá na úvěrech od bank. Svoji výrobu chce dál rozšiřovat. V Krupce podporuje dětský domov. Podle ředitele Wuerze vznikla sbírka spontánně mezi zaměstnanci. Už loni pro děti pořídili lyžařské vybavení a také letos pro ně měli vánoční dárky.

Na pomoc městu, v jehož katastru působí, se zatím ze všech firem v zóně nejvíce zaměřuje výrobce tepelných izolací Kanuf Insulation. Podpora Krupce se ročně pohybuje v řádu 2 až 3 milionů korun. Jak vysvětluje ředitel Knaufu Jan Brázda, němečtí majitelé firmy trvají na dobrých sousedských vztazích a proto Knauf hledá dlouhodobé programy, jak regionu Krupka pomáhat. Realizuje se grantové schéma, v jehož rámci bylo na 11 vybraných projektů rozděleno 530 tisíc korun, Knauf začal spolupracovat s Arkadií a také s Fakultou životního prostředí UJEP. Společně s vysokoškoláky chce firma spolupracovat na řešení funkčního ozelenění průmyslové zóny Krupka, na revitalizaci parku Herty Lindnerové a také na obnově areálu Bohosudovského gymnázia. Také Knauf , který v současné době zaměstnává 125 lidí a má 0,6% fluktuaci, uvažuje v příštím roce o zvyšování výroby.

Více v pondělním teplickém deníku...