Fontánu bude tvořit šestnáct samostatných trysek ve dvou řadách, které budou v zemi, a budou stříkat vodu. V díře hluboké čtyři metry je bude betonová vana s nádrží na vodu, čerpadlem a dalšími technologiemi nutnými k provozu fontány.

„Já takové fontáně říkám Mokré tričko,“ usmívá se primátor Teplic Jaroslav Kubera a pokračuje vysvětlením principu: „Voda vystřikuje přímo ze země, takže se v trysku vody může kdo chce osvěžit podle libosti. To je určitě velmi příjemné obzvlášť v horkých dnech,“ konstatuje Kubera.
Lidé zatím nechápavě chodí okolo: „Cože, tady bude fontána? Ježiš, tak to jsem zvědavý, jak bude vypadat. Není to zbytečné?“ reagoval na naši anketní otázku, zda je pro fontány v Teplicích, senior Rudolf Lenivý.

Z výběrového řízení vzešla cena fontány na 4,5 milionu korun. Provoz sedmnácti fontán, vodotrysků a kašen na území města Teplic má město objednáno do poloviny října.
Pak se podle informace z teplického magistrátu začnou připravovat opět na zimní spánek. Budou demontovány trysky a další části zazimovány tak, aby na jaře byla tato zařízení připravena opět na sezonní provoz. Některé fontány pocházejí ze soukromého sektoru.
Třeba ta v Alejní ulici byla před lety vybudována z iniciativy tehdejšího závodu Glavunion, později Glaverbel a dnešní AGC.