Vstupné se zvýšilo na 50 korun. Není to velký skok?
Náklad sedmdesáti milionů za stavbu je obrovský. Ale ten samozřejmě vrátit nechceme. To je dárek občanům. Navíc je to postaveno z jejich peněz. Samozřejmě ale na druhou stranu chceme, aby vstupné přispívalo na úhradu režijních nákladů. Zejména v tropickém skleníku jsou náklady vysoké, neboť tam musí být přes zimu stálá teplota a to zvedá samozřejmě náklady na energii. Doby, kdy něco stálo pět korun, jsou už dávno za námi. Vstupné padesát korun není podle mě nějak enormně vysoké. Navíc senioři a děti platí polovinu. Také je možné koupit si rodinnou vstupenku.
Jak vám osobně se líbí skleník, byl jste překvapen?
Osobně jsem nebyl ve skleníku poprvé. Už jsem ho viděl vloni na týdnu otevřených dveří. Zase nám to tam trochu povyrostlo. Překvapila mě také příjemná atmosféra venkovní části botanické zahrady. Lidé si to pochvalují. Je třeba zmínit, že nejde o zahradu pro botanické pokusy, ale o botanickou zahradu pro veřejnost. To využití může být širší, než se podívat na kytičky. Může to mít také společenské využití. Je to třeba ideální místo pro svatby, dokonce na malé hudební akce. To se ukázalo při otevření, kdy nám tam krásně prostředí zpříjemnil Clarinet Society.
Co myslíte, není škoda zavírat v létě v 18 hodin?
Možná obzvlášť o prázdninách je to brzo. Už jsem o tom hovořil s ředitelem. Ale záleží už na vedení botanické zahrady, jak bude marketingově reagovat na zájem lidí. Pouze Tepličané botanickou zahradu neuživí. Očekáváme zájem i z ostatních měst v kraji a také ze sousedního Německa. Častými návštěvníky budou nepochybně pacienti z lázní a ti to opět budou říkat dále, že tady máme botanickou zahradu.