PREMIERE CINEMAS TEPLICE 29.10. – 4.11.
Čtvrtek a pátek se hraje od 10.00

Marťan
Každý den od 18:40, 21:10 – mimo středu
Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů.

Hotel Transylvania 2
Každý den od 13:00, 15:00 – mimo neděli, 16:50
Čtvrtek – neděle a středa od 10:00, 10:30, 12:00, 12:30
Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit… Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem.

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu.
Pouze v neděli od 15:00
Senzační filmy pro malé i velké, pohádková tombola o krásné ceny a zábavné odpoledne pro celou rodinu - to je cyklus POHÁDKOVÁ NEDĚLE jedině v PREMIERE CINEMAS TEPLICE.

Spectre
Ve středu od 22:00, 22:30, 23:00
James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu nechvalně známé zločinecké organizace. Postupně musí rozplétat složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o Spectre…

Poslední lovec čarodějnic
Každý den od 17:00, 19:00
Armády lovců čarodějnic, bojovníci „Sekery a kříže", vedou svou válku proti hrozivému nepříteli po celá staletí a bojují s čarodějnicemi na všech místech Země. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnou čarodějnickou Královnu a ta ho s posledním dechem prokleje k věčnému životu.

Sicario: Nájemný vrah
Každý den od 14:30, 21:20 – mimo středu
Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila.

Gangster Ka
Čtvrtek – neděle od 10:10, 12:20
Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension
Každý den od 19:30, 21:30
Do Palo Alto v Kalifornii se přestěhuje nová rodina, kterou tvoří Ryan, Emily, jejich šestiletá dcera Laila a Ryanův mladší bratr Mike. Důvod stěhování je Ryanova nová práce designera videoher. Před jejich přestěhováním žili v New Yorku, kde před rokem přišli o dceru. Jenže i v novém domově si rodina brzy uvědomí, že něco není v pořádku.

Celabrity s. r. o.
Každý den od 17:20
Čtvrtek – neděle od 10:20, 12:30
Děj filmu nás zavede do blíže nejmenovaného studia se všemi typickými postavičkami tohoto světa rychloobrátkové zábavy. Mladí začínající herci se tu potkávají s neskutečně prudivými hereckými legendami, režisér přicházející se svými nápady naráží na lokty ostré producentky, která sleduje vlastní zájmy, technici tu a tam něco pokazí a vše by běželo ve svých obvyklých zajetých kolejích, kdyby režisér Tomáš, hlavní postava filmu, nepřišel s odvážným nápadem. Aby zvedl sledovanost seriálu, vloží do děje postavu, která je inspirována reálnou postavou lobbisty - mafiána. Tím sice probudí diváky z letargie a sledovanost jen kvete, to ovšem neujde pozornosti ani samotného mafiána, který se v seriálu pozná a začne se po svém způsobu ozývat.

Everest
Každý den od 14:40
V letové výšce Boeingu nemá lidské tělo šanci dlouho přežít. Přesto se najdou lidé, kteří do téhle výšky šplhají, aby pokořili Everest, nejvyšší horu světa. Kašlou na nepohodlí, zimu, nástrahy počasí i na to, že se dolů už taky nikdy nemusí vrátit. Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování.

Stážista
Každý den od 13:10, 20:20 – mimo pondělí a úterý
Robert De Niro hraje ve filmu Bena Whittakera, 70letého vdovce, který si uvědomil, že odchod do důchodu není až tak skvělý, jak se říká. Využije příležitosti vrátit se znovu do hry a stane se vedoucím stážistou módního webu, který založila a provozuje Jules Ostinová (Anne Hathaway).

Fackjů pane učiteli 2
Každý den od 15:40, 18.00
Čtvrtek – neděle od 10:50
Po úspěšném uvedení bláznivé školní komedie Fakjů pane učiteli se do kin chystá její pokračování a to pod pochopitelným názvem Fakjů pane učiteli 2.

Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts
V pondělí a úterý od 20:30
Tři dokonalé noci, dohromady dav 240 000 nadšených fanoušků a jen on sám, Ed Sheeran, na pódiu. Zazněly hity jako "The A Team", "Sing" a "Thinking Out Loud" a fanoušky nadchlo i překvapení v podobě duetu s Eltonem Johnem. Sestřih Jumpers for Goalposts spojuje největší koncerty v kariéře Eda Sheerana z června letošního roku na stadionu ve Wembley a je doplněný o pohled do zákulisí celého turné a o vyprávění lidí, kteří se s Edem Sheeranem dobře znají.

KINA

Kino Květen Teplice

Rosa & Dara a jejich dobrodružství
30.10. od 10:00
Můžete se těšit na velké prázdninové dobrodružství dvou holčiček – Rosy a Dary, které doplní mini příběhy, ze kterých se dozvíte odpovědi na spoustu zajímavých a zábavných otázek.

Celebrity s.r.o.
30.10. od 17:30, 1.-4.11. od 17:30
Komedie Miloslava Šmídmajera pojednávající o tom, co se děje v zákulisí natáčení jednoho nekonečného TV seriálu. V hlavní roli se představí Jiří Mádl.

Sicario: Nájemný vrah
30.10. od 20:00, 1.11. od 20:00
Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila

Mimoni
31.10. od 10:00
Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu.

V hlavě
31.10. od 14:00, 1.11. od 15:00
Animovaná rodinná komedie.

Tannhäuser, Richard Wagner
31.10. od 16:45
Po více než deseti letech se na jeviště Metropolitní opery vrací Wagnerův raný operní skvost Tannhäuser a to pod taktovkou Jamese Levina.

Gangster Ka
2.-3.11. od 20:00
Varování ministerstva vnitra: Peníze jsou silně návyková látka. Gangsteři umírají předčasně. Gangster Ka je natočen podle námětu Jaroslava Kmenty, který je autorem knihy „Padrino Krejčíř".

Takovej barevnej vocas letící komety
4.11. od 20:00
Celovečerní dokumentární film vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. Snímek odkrývá, jak se v životním osudu a postojích Filipa Topola odrážela doba před i po sametové revoluci, jeho posedlost hudbou a láska k Mozartovi, ale také jeho závažná nemoc.

Fakjů pane učiteli 2
5.11. od 17:30
Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.

Spectre
5.-6.11. od 20:00
James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu.
6.11. od 17:30
Kdo z vás nezná Snoopyho, toho nejlepšího psího kamaráda na světě? A především jediného pejska, který dokáže ze svého, tak trochu hodně mimózního páníčka, Charlieho Browna, udělat největšího hrdinu. A že to není zrovna snadné. Charlie Brown je totiž pro změnu nejslavnější světový outsider, který šéfuje nejhoršímu baseballovému týmu, nedokáže promluvit na svou tajnou lásku Malou Zrzečku a hlavně je to kluk, kterému se i v těch zdánlivě nejméně nebezpečných situacích přihodí vždy něco naprosto tragického, nebo aspoň směšného.

Kino Bílina

Fakjů pane učiteli 2
30.10. od 17:30, 6.11. od 17:30
Po úspěšném uvedení bláznivé školní komedie Fakjů pane učiteli se do kin chystá její pokračování a to pod pochopitelným názvem Fakjů pane učiteli 2.

Celebrity s.r.o.
30.10. od 20:00
Komedie Miloslava Šmídmajera pojednávající o tom, co se děje v zákulisí natáčení jednoho nekonečného TV seriálu. V hlavní roli se představí Jiří Mádl.

Poslední lovec čarodějnic
21.10. od 17:30
Armády lovců čarodějnic, bojovníci „Sekery a kříže", vedou svou válku proti hrozivému nepříteli po celá staletí a bojují s čarodějnicemi na všech místech Země. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnou čarodějnickou Královnu a ta ho s posledním dechem prokleje k věčnému životu. Navždy odtržen od své rodiny pak Kaulder tráví stovky let tím, co umí nejlépe – loví a zabíjí čarodějnice.

Marťan
31.10. od 20:00
Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu.

Mrkáček Bill
1.11. od 15:00
Animovaná dobrodružství neposedného medvídka koaly Mrkáčka Billa a jeho přátel.

Spectre
6.11. od 20:00
James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Kino Lípa Duchcov

Fakjů pane učiteli 2
30.10. od 19:00
Po úspěšném uvedení bláznivé školní komedie Fakjů pane učiteli se do kin chystá její pokračování a to pod pochopitelným názvem Fakjů pane učiteli 2.

Hotel Transylvánia 2
1.11. od 15:00
Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit… Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům.

Marťan
1.11. od 19:00
Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu.

Celebrity s.r.o.
3.-4.11. od 19:00
Komedie Miloslava Šmídmajera pojednávající o tom, co se děje v zákulisí natáčení jednoho nekonečného TV seriálu. V hlavní roli se představí Jiří Mádl.

Spectre
5.-6.11. od 19:00
James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Dům kultury Teplice

2. abonentní koncert cyklu A
5.11. od 19:00
Carlos Gomes: Alvorada z opery Lo Schiavo Gustav Mahler: Rückertovy písně Antonín Dvořák: Symfonie č. 7 d moll, op. 70

Krušnohorské divadlo Teplice

Veselá pouť
1.11. od 10:30
Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí - do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!"

Garderobiér
2.11. od 19:00
Dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti, který si říká Sir, je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty mu nevezmou touhu hrát. Zrazuje ho však paměť, zdraví…

Kulturní dům Mlýn Krupka
Ples strašidel
31.10. od 20:00

MC Koloseum Krupka
Svatomartinský ples
6.11. od 20:00

Jazzclub Teplice

Ruchadze band – Amsterdam Blond
30.10. od 20:00
Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let pod jménem "Ruchadze Band" vystupovala na strahovských kolejích v klubu č.1 (tehdy nejzápadněji orientovaný pražský klub) kapela, která měla velký úspěch s interpretací soulové a bluesové klasiky.

Jewish Monkeys
6.11. od 20:00
Koncert skupiny Jewish Monkeys, tedy osmi hudebníků z Tel Avivu by se snad daly popsat jako satiricky osvobozující údery založené na anglicky zpívaném balkánském klezmer-rocku a netabuizovaných textech. Jejich záliba v jevištních groteskách a la bratři Marxové a v kombinaci s jejich zvukem je až opojným zážitkem.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Naše sovy
Sovy, ptáci, kteří jsou od pradávna opředeni nejrůznějšími mýty a legendami. Staly se však také symbolem moudrosti a rozvahy. A to právem. Mozek sov je oproti jiným druhům ptáků výrazně větší a sovy se tak řadí k ptákům s nejdokonalejší mozkovou činností. Velikost mozku pak ovlivňuje schopnost smyslů, u sov především zrak a sluch.

Československé legie
Výstava na 40 panelech zobrazuje vznik a působení československých legií v Rusku, Francii, Itálii i Srbsku, dále vývoj první světové války a boje na Těšínsku a Slovensku v letech 1918 – 1919. Výstavu pořádá Československá obec legionářská. Výstava trvá od 2.10. – 29.11.2015

Výstava obrazů a plastik
Vystavující: Zdeněk Petřík – obrazy, Miroslav Mráček (Míťa) – sochy
a plastiky, Vladimír Muzička – obrazy, Zdena Urbanová – obrazy, Markéta Machová – obrazy, Pavel Karták – sochy, plastiky a obrazy, Petr Reimann – obrazy
Trvá do 15.11. 2015

Zámek Duchcov – Galerie Giacomo
Pavel Kreml – Šmouha po štětce
Do Galerie Giacomo na zámek Duchcov se po mnoha letech vrátil severočeský výtvarník Pavel Kreml. Jeho nejaktuálnější tvorba spolu s díly jeho přátel ze skupiny Terč a dalších hostů je k vidění v Galerii Giacomo do 31. října 2015.

Knihovna Bílina
Má vlast cestami proměn
Putovní výstava fotografií a doprovodných textů. Svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině naší vlasti. září – říjen 2015