O Dni Země bylo v jeho areálu na zelené ploše v blízkosti retenční nádrže nezvykle živo. Velké skupině zaměstnanců se zahradnickým nářadím v rukách dokonce vyhrávala kapela. Rýče a lopaty byly potřebné, zakládal se tu sad, vlastně spíše jakýsi ovocný park, kde by měly stromy a keře začít brzy rodit ovoce. Mimo jiné i ony zmiňované kanadské borůvky nebo jablka a další na vitamín C bohaté plody.

Že stále chybí spojitost s cigaretou? V rámci společnosti Knauf vyhlásili současně s prvním kopnutím do země a vysazením stromku boj kuřákům. Počínaje prvním květnem se v rámci přijaté nekuřácké politiky smí použít cigarety v závodě pouze na dvou k tomu vyhražených místech. Kdo neuposlechne, poruší pracovní kázeň a tak bude na něj i hleděno.

A protože je v závodě na 60 procent kuřáků, kteří mnohdy spíše znepříjemňují život odpůrcům tabáku, řeklo si tu vedení, že by nebylo vůbec naškodu, kdyby si každý cigarety milující jedinec vysadil v sadu svůj strom a následně se o něj i staral.
Myšlenka počítá s dobrovolníky z řad kuřáků, kteří by pro sebe a ostatní každý den nějaké to ovoce natrhali, umyli a dali na stůl v jídelně i do kanceláří.
Počítá se právě hlavně s kuřáky, aby tento servis ostatním kolegům poskytovali jako kompenzaci jisté míry jejich shovívavosti pro kuřácké přestávky mimo stanovené doby odpočinku. (lmax)