Kvalitu vody hygienici zatím nehodnotili v Chabařovicích na Ústecku, kde se rekonstruuje. Letos ještě nebudou hygienici kontrolovat kvalitu vody v největším jezeře v Ústeckém kraji, Miladě na Ústecku. Vodní plochu, která vznikla na rekultivovaném území, úřady zatím do seznamu kontrolovaných míst nezařadily. Milada by se v následujících letech měla stát turistickým lákadlem kraje. Zatím ale nemá infrastrukturu ani zázemí pro rekreaci.

Na Teplicku si můžete vybrat z několika míst ke koupání. Hojně navštěvovaná je Barbora v Oldřichově. Barbora je zatopený důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic. K dispozici jsou i koupaliště v Dubí, Duchcově, Bílině, Oseku či v Křižanově. Plavat a osvěžit se lze i v oprámech, ale tam pozor na kvalitu vody.

Vzorky vody z přírodních koupališť odebírají hygienici jednou za dva týdny. Laboratorní vyšetření stojí kolem 2500 korun. Platí ho provozovatel nebo stát, pokud areál provozovatele nemá. Koupací sezona je letos stanovena od 30. května do 1. září. (čtk, red)