Kvůli oblevě se přestalo lyžovat v Lužických horách. Nepřízeň počasí byla důvodem k uzavření areálu na Jedlové, vleky stojí také v Horním Podluží. "Vypadá to, že zavřeno budeme mít nejspíš do pátku, v sobotu bychom mohli znovu otevřít. V noci z pátku na sobotu má mrznout, takže o víkendu bychom mohli být v provozu," informoval starosta Horního Podluží Karel Kopecký.

Zasněžovat se tu zatím nebude, k tomu jsou podle Kopeckého zapotřebí teploty alespoň pět stupňů pod nulou. Nelyžuje se ani na svazích u Malečova na Ústecku. "Předpokládáme, že provoz bychom mohli obnovit v neděli či v pondělí, ale musí se ochladit," řekl Tomáš Hübsch ze Ski klubu Pohoří u Malečova.

Navzdory oteplení má dostatek sněhu krušnohorský areál v Telnici. "Sněhu máme dost, sjezdovky jsou sjízdné, všechny vleky jsou v provozu," sdělil provozovatel areálu Jindřich Holinger. Na pátek, kdy budou pololetní prázdniny, tu chystají akci pro školáky. "Děti mohou celý den lyžovat za 20 korun," řekl Holinger. Na běžeckých tratích ale sníh chybí. "V Krušných horách není na tratích sníh až po Klínovec," konstatoval.

Potvrdil to i provozovatel sportovního areálu na Klínech Josef Dlouhý. "Běžecké tratě odtály, momentálně je to spíš na kolo," řekl s nadsázkou. V provozu je tu lanovka a vlek K1. "V neděli tu budeme mít od 14 hodin dětský karneval. Masky budou mít vleky zdarma," dodal Dlouhý.

Kvůli oteplení a dešti se na dnešek a pátek uzavřel Slalomák na Bouřňáku, fungovat by mohl o víkendu. "Ve čtvrtek a v pátek bude v provozu Hrobská a Údolíčko k pátému sloupu. Večerní lyžování 1. a 2.února je zrušeno. Jezdit se bude za dětské jízdné, děti do osmi let věku jezdí zdarma," upozorňují na webových stránkách provozovatelé Sport Centra Bouřňák. (čtk)