Už je to více než dva týdny od zmizení dvanáctileté Michaely Patricie Muzikářové z Ústí. Po školačce z činžovního domu z ulice Na Vlnovce na Klíši stále pátrají neúspěšně desítky dobrovolníků a policistů včetně psovodů.

Nejaktuálnější fotografie pohřešované Míši Patricie Muzikářové.Zdroj: Policie ČRKriminalisté vyhodnocují stovky hodin záznamů z kamerových systémů nejen z nejbližšího okolí dívčina bydliště, ale i napříč celým krajem. Více: Kriminalisté vyhodnocují stovky hodin záznamů. Míšu ale stále nenašli

OBROVSKÝ ZÁJEM NA FACEBOOKU

Z tisíců planých nadějí, slov i možných tipů, kde by žákyně 6. třídy mohla být, se v sobotu dobrovolníci vydají na Střížovický vrch. Sraz mají v 10.30 na parkovišti v ulici Winstona Churchilla naproti vchodu do letního kina. Následně se desítky potvrzených dobrovolníků přesunou na Střížák.

„Je to pro mě od začátku hodně citlivé. V Ústí jsem s její tetou již několikrát pátrala. Na místě nám došlo, že hledání děvčátka ve dvou, třech, pěti lidech je úplně zbytečné. Napadlo mě, že když mám v přátelích na facebooku přes 1 700 lidí, třeba by někdo byl ochotný jít Ústečanům s pátráním pomoci," říká iniciátorka sobotního pátrání Michaela Kudláčková.

Obrovský zájem ji překvapil. Dobrovolníci přijedou z Prahy, z Berouna či z Mostu. „Každá pomoc se cení. Když už se neví, kde Míša je, budeme moci říci, kde není," dodala Kudláčková.

Také kriminalisté dál pokračují v pátrání. V každém trolejbuse vyvěsili též fotografie Míši s jejím popisem a vyslechli desítky lidí z jejího nejbližšího okolí. Čtěte také: Pátrání po školačce z Ústí pokračuje, kriminalisté potřebují záběry z kamer

PŘÍBUZNÍ A ZNÁMÍ ZNÁMÝCH

„Šlo o výslechy matky, babičky, přítele a bývalého přítele matky, biologického otce, příbuzných a rodinných známých. Tento okruh se ale samozřejmě dále rozšířil na širší okruh rodiny, jako jsou příbuzní příbuzných a známí známých," doplnila Hyšplerová.

Policisté prověřili také více než 250 poznatků od veřejnosti. „Stále jedna čtvrtina těchto poznatků je od různých senzibilů a médií. Kriminalisté se těmito poznatky ihned zabývají, vyhodnocují je a prověřují. Práci jim též komplikují a ztěžují lidé, kteří si záměrně poznatky vymýšlejí. Pisatelé na sociálních sítích si neuvědomují, že pro ně chvíle slávy a zájmu, ale pro kriminalisty obrovské množství práce. Na prověření takového poznatku se musí tříštit síly, které by případně v tu chvíli byly potřeba jinde. Mezi takovými pisateli jsou nejenom dospělí, ale i děti," podotkla Hyšplerová s tím, že specialisté z oboru informační kriminality stále vyhodnocují taktéž Míšinu komunikaci na sociálních sítích.

Popis ztracené Míši naleznete zde: Po dvanáctileté Michaele pátrají desítky policistů