Labská stezka nabízí 1300 kilometrů atraktivního putování podél řeky v Česku i Německu. Hlavně v turistické sezoně se na ní potkávají tisíce cyklistů, koloběžců, inline bruslařů i běžců, ale i rodin s dětmi na procházkách. „Když jedu po Labské stezce z Děčína, tak už druhý rok pravidelně jezdím od Libochovan do Litoměřic přes Kamýk, aby v té rovině byl alespoň nějaký kopec. Hlavně je odsud pěkný rozhled na České středohoří,“ svěřil se cyklista Jakub Helmich.

DO KAŽDÉ BRAŠNY

Další stovky různých tipů lidé najdou ve zbrusu novém průvodci, který se ve čtvrtek 21. února dočkal slavnostního křtu na veletrhu Holiday World v Praze. Je napěchován aktuálními informacemi a má zbrusu nový design s detailními i přehledovými mapami celé cyklotrasy. Skladná brožura, která se vejde do každé brašny, přináší tipy na hlavní atrakce a informace o servisech, přívozech, turistických infocentrech a dalších službách pro cyklisty podél celé stezky.

Cykloprůvodce Labská stezka 2019.

Vychází v českém i německém jazyce. „Na 104 stranách průvodce představujeme i na 521 ubytovacích zařízení pro cykloturisty s certifikací Cyklisté vítáni od kempů či turistických ubytoven až po pohodlné ubytování v penzionech a hotelech. Tato zařízení nabízí mimo jiné možnost ubytování na jednu noc či bezpečnou úschovu kol,“ řekl koordinátor Labské stezky Daniel Mourek z Nadace Partnerství.

Nadace koordinuje českou část stezky a na jejím rozvoji a propagaci spolupracuje už 12. rokem s koordinačními místy v Německu i dalšími partnery, jako jsou například Ústecký kraj a města Děčín a Ústí nad Labem. „Ústecký kraj je na svém území majoritním investorem výstavby Labské stezky. V letošním roce začne budovat poslední etapy výstavby: úseky Dobříň Račice, Račice Hněvice a Třeboutice Nučnice. Dovrší tak letitou investiční práci na tomto turistickém fenoménu,“ sdělil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš.

Průvodce vychází v nákladu 260 tisíc kusů a je po celý rok k sehnání zdarma na všech velkých veletrzích cyklistiky a cestovního ruchu po celé Evropě, v informačních centrech podél Labe a zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni podél trasy. Objednat tištěnou verzi brožury je možné i přes oficiální web www.labska-stezka.cz. Tady je k dispozici i v elektronické podobě. „Ať je Cykloprůvodce Labská stezka 2019 všem cyklistům skvělým pomocníkem a každý v něm najde přesně to, co potřebuje,“ doplnil Matouš.