Lanová dráha na Komáří vížku se nyní stala vítězem v divácké soutěži Sedm divů Česka. Informovali jsme o tom už minulý týden v Deníku. Lanovka je v majetku města Krupky, které ji koupilo od soukromníka.

Byla to dlouhá jednání

Město Krupka po poměrně složitém vyjednávání koupilo a od 1. července loňského roku také prostřednictvím své společnosti Sport Krupka provozuje unikátní lanovou dráhu na Komáří vížku. Téměř dva a půl kilometru dlouhou dráhu z roku 1952 z krupské čtvrti Bohosudov na Komáří vížku, jejíž horní stanice se nachází v nadmořské výšce 808 metrů, vlastnily do roku 1996 České dráhy.

Fond národního majetku poté prodal tento výtah soukromému subjektu. Jde údajně o nejdelší lanovku bez mezistanice v celé střední Evropě.
Zdeněk Matouš, místostarosta Krupky, poznamenal, že jde o regulérní dopravní cestu, vedenou v jízdních řádech. Není to například lyžařský vlek. Takže to podléhá různým pravidlům.

Město bude investovat do objektů, které s provozem lanové dráhy souvisí. Je třeba dát peníze na obnovu zázemí. Musí se také vyměnit okna v nástupních a výstupních stanicích.

Vše je v jednání. Každopádně lanová dráha má pomoci v další podpoře cestovníhu ruchu v Krupce.