Nutnou celkovou revizí prošla v těchto dnech lanová dráha z Bohosudova na Komáří vížku.

Odborná firma pomocí rentgenu a UV záření zkontrolovala všechny pohyblivé části lanovky, šlo tedy hlavně o čepy a čelisti, běhouny a další zařízení. Speciální rentgenovou kontrolou prošlo pochopitelně také hlavní nosné lano.

Náčelník sedačkové lanové dráhy na Komáří vížce Petr Stráda včera řekl, že defektoskopická kontrola neodhalila žádnou závadu na nosném laně. Nyní se podrobují testům ještě další součástky.
Strojník lanovky Pavel Kovařík podotkl, že defektoskopická kontrola čepů a čelistí je jednou z nejdůležitějších úkonů, které se v rámci revize provádejí z bezpečnostních důvodů.

„Kontrolou prošlo také všech šedesát sedaček. Ty rozdělujeme vždy na tři skupiny po dvaceti. Máme celoroční provoz a proto podobné revize provádíme dvakrát do roka za provozu,“ vysvětlil Kovařík.

Lanová dráha na Komáří vížce od letošního léta změnila majitele. Od soukromého podnikatele koupilo lanovku město.
To v těchto dnech zahájilo rekonstrukci dolního objektu služebních prostor a pokladen.

„Stavební úpravy musíme rozdělit z finančních důvodů do několika etap. Nyní proto v dolní části provádíme zatím jen stavební úpravy služebních místností. Pochopitelně půjde jen o minimální omezení návštěvníků a práce probíhají za plného provozu,“ vysvětlil náčelník lanové dráhy Stráda.

VÍCE V PÁTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU

AUTOŘI: JAN VRANÝ, PETR MÁLEK

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.