Na letošní Lázeňské zazpívá anglický kytarový mág, který poslední dva roky žije v Teplicích. Vystoupí česká pop funková kapela založená Romanem Holým, Pavlem Mrázkem a Martinem Houdkem. Na pódiu se předvedou také „černé kalhoty“, černé brýle a funky drive. Vystoupí i rock‘n‘rollové legendy hrající na jednom pódiu společně od konce šedesátých let dodnes. Přijede také revivalová kapela působící na české hudební scéně od roku 1997, která předvádí skvělou show nejznámějších hitů Freddie Mercuryho. Zní to jako rébus. Už jste ale určitě vyluštili. 

Letošní Lázeňská se bude v Teplicích konat od pátku 27. do 29. května. Třídenní program obsahuje stovku položek. K úvodnímu odstavci lze upřesnit, že v programu vystoupí Justin Lavash, Monkey Busines, Laura a její tygři, Stromboli, Voxel, Queen Revival By Princess anebo také Pavel Sedláček a Cadillac. Kompletní program zveřejnil organizátor Dům kultury Teplice na svých webových stránkách. 

Lázeňská 2019, foto ze soboty.
OBRAZEM: 10 let Lázeňské. Takto se vyvíjela, vytáhli jsme fotky z archivu

„Určitě bude z čeho vybírat. Po dvou letech nechtěné covidové pauzy se Lázeňská vrací opět v širším měřítku. Centrum města ožije hudební produkcí, jak jsou návštěvníci tradičně zvyklí,“ uvedl Jiří Štábl za vedení města Teplice, které je pořadatelem. 

Čtyři scény v centru

Budou čtyři hudební hlavní hudební scény. Na Ptačích schodech, za domem kultury, mušle v šanovském parku a scéna za Zahradním domem. K tomu se bude na nádvoří zámku v prostoru pro letní kino hrát v sobotu i v neděli divadlo. Doprovodného programu na kolonádě a dalších prostorech v centru Teplic bude hodně. 

S Lázeňskou, oficiálně označenou jako Zahájení 868. lázeňské sezony v Teplicích, souvisí také omezení provozu v místě konání akce. Proto ve dnech 27. až 29. května dojde k následujícím dopravním úpravám: úplná uzavírka provozu bude v ulicích Dlouhá, Papírová, U Bílinské brány – od 15.00 dne 27. 5. do 23.00 dne 29. 5. Bude také úplná uzavírka provozu v ulici Rooseveltova – od 8.00 dne 27. 5.do 23.00 dne 29. 5. Pro motoristy budou v těchto časech nastaveny a šipkami označeny objízdné trasy. 

Kočárkování v Teplicích.
Nepoznáte rozdíl. Ženy vozí v retro kočárku panenky

Úpravy se budou týkat také provozu MHD a zelených autobusů dopravy Ústeckého kraje. Linky 101, 102, 105 a 108 budou v sobotu 27. a v neděli 28. 5. posíleny nasazením velkokapacitních trolejbusů. Linky 104 a 483 budou mezi zastávkami Divadlo a Bystřanská u přejezdu vedeny po objízdné trase mimo zastávku Valy. Jako náhrada za zastávku Valy bude sloužit zastávka Bystřanská ležící na objízdné trase. Opatření bude platné po celou dobu uzavírky ulice Rooseveltova. 

Program ve skládačce ZDE.