Prolog
Přiznám se, že i pro mě zpravidla bývá ples poněkud nudnou záležitostí. Asi podobně nudnou, jako bývá pro většinu dívek a žen sledovat dva pětačtyřicetiminutové fotbalové poločasy. Zkusil jsem se proto podívat na Lázeňský ples právě tak trochu sportovně –  fotbalovou optikou. Zajímalo mě, jestli mnou podceňovaná zábava dokáže porazit favorizovanou nudu.

Zábava vs. nuda
Do pěkné, leč obstarožní arény, jíž bylo Krušnohorské divadlo, jsem přišel, jak se sluší a patří ještě před výkopem. Ten společně s Terezou Kostkovou obstaral Radek Popovič, ředitel Lázní Teplice. V tu chvíli už bylo hlediště zaplněné, viděl jsem v něm i pár starých známých tváří. Nechyběli například primátor Jaroslav Kubera, další významný teplický politik Petr Měsíc, lékař fotbalistů i lázeňských hostů Jan Štěrba, ředitel marketinku FK Teplice Petr Heidenreich, klubová legenda žlutomodrých Pavel Verbíř nebo ředitel OC Olympia Tomáš Stárek.

Pravda, někteří z nich, a i mnozí další, se o průběh dění na hlavní hrací ploše příliš nezajímali a raději se věnovali svým partnerkám, cizím partnerkám a popíjení různých drinků.

Už v úvodní dvacetiminutovce tak propásli předtančení, při němž černovlasý mladík smýkal svou partnerku často i do zámezí. Zde zábava jednoznačně skórovala. Poté se ale o slovo přihlásila nuda, kterou naštěstí dokázal zahnat neortodoxními hláškami můj již zmiňovaný, plesy protřelý kamarád. Dojem z nepříliš záživného prvního poločasu mi nevylepšila ani přestávková akce s názvem „oškubu tombolu", v níž jsem vyhrál „velké kulové".  Korupce!

To druhá půle byla o poznání lepší. Jako první se do černého trefily děti, které tančily s deštníky na jednu z písní známé francouzské šansoniérky Édit Piaf. Podobně úspěšné byly i „kočky" z Tanečního divadla (ať dámy prominou, pokud jsem teď jejich kmenový klub popletl, a ve skutečnosti se jmenuje jinak). Jejich vystoupení mělo šmrnc.

To už se dva poločasy naplnily. Ještě jsem byl ochotný snést krátké nastavení v podobě pěveckého vystoupení Báry Basikové, alias Máří Magdaleny z Jesus Christ Superstar, a má role plesového reportéra se definitivně naplnila. Zábava nudu porazila, ale bylo to těsné. Uf!