Tereziny lázně Dubí uzavřela akciová společnost už v říjnu loňského roku z důvodu sezonního nedostatku klientů. V loňském roce z důvodu kurzu koruny vůči dolaru ztratily lázně 65% arabské klientely, pro kterou rázem cena lázeňského pobytu v Teplicích vzrostla o 53%. Arabská klientela začala vyhledávat levnější destinace jako Bosnu, Rumunsko nebo Maroko a její úbytek postihl nejvíce právě Tereziny lázně.

Dočasné zakonzervování lázní v Dubí přes zimní měsíce stálo akciovou společnost 800 tisíc korun a protože se situace v lázeňství nezměnila, perspektiva najít solventní klientelu je téměř nulová a k tomu se plnou vahou přidaly nepříznivé dopady finanční krize, nebylo podle vyjádření generálního ředitele Weigla z čeho lázně dotovat.„Z uvedených důvodů bylo rozhodnuto o prodeji objektu Terezinných lázní v Dubí. V současné době byla uzavřena kupní smlouva a probíhá vklad nového majitele do katastru nemovitostí,“ informovala tisková mluvčí Dorothea Kresslová.Lázně Teplice v Čechách a.s. ukončily v Terezinných lázních ke dni 28.2.2009 veškeré smluvní vztahy a nebudou nadále zajišťovat provoz tohoto zařízení.

Podle ředitele Weigla prodej přišel v pravý čas, neboť na jaře má vstoupit v platnost nový indikační seznam a lázně, které nemají vlastní přírodní léčebný zdroj, by tím přišly o statut lázní. Dubí pak o statut lázeňského města. „Pak bychom jen velmi těžko hledali kupce,“ dodal.Novým majitelem Tereziných lázní se stala akciová společnost Lázně Dubí. Podle obchodního rejstříku je předsedou představenstva této společnosti Valerij Adamenko a členy představenstva Miloslav Cibulka a Jiří Fuksa.

Představitelé Lázní Teplice v pátek na tiskové konferenci představili i novinky, kterými chtějí přivést do lázní novou klientelu a té stávající zpříjemnit pobyt. I když, jak zdůraznil ředitel Weigl, lázně zůstávají samozřejmě nadále především léčebné, lidé by sem měli přijíždět i z důvodu prevence a relaxace a ne až s chronickými potížemi pohybového nebo cévního aparátu. Klientela se v posledních letech mění, přibývá domácí klientela, které je už 60 % a stoupá počet samoplátců, zatímco klesá pojištěnecká klientela. Ze zahraničních hostů ubylo nejvíce těch z arabsky mluvících zemí, euroklientela, v níž převažují Němci, pak oproti roku ubyla o 7%.

Ekonomická krize dopadne na všechny oblasti života a představitelé lázní si to dobře uvědomují. „Jsem zodpovědný za to, že lázně přežijí. Proto jsme prodali Tereziny lázně v Dubí a byla zakonzervována lůžková část Nových lázní. Díky tomu jsme na tom ekonomicky dobře a nejsme závislí na bankách,“ uvedl ředitel. Bylo ale nutné snížit náklady, a proto lázně snížili počet zaměstnanců o 99 na současných 423 zaměstnanců. Jejich úkolem je zajišťovat s pomocí ojedinělého přírodního léčivého zdroje stále kvalitnější služby. Nejnovější nabídku zážitkových procedur v Orient SPA Centru si měla možnost vyzkoušet i Tvář teplických lázní , herečka Tereza Kostková. Nejvíce se těšila na masáž horkými lávovými kameny, které tu společně s ajurvédskými a thajskými masážemi poskytuje zkušený srílanský masér. „Blahodárné účinky je třeba vyzkoušet. Něco o tom vím, ale nevěřte slovům, věřte vlastní zkušenosti. Lázně nejsou přežitek!“, tvrdí půvabná Tereza.

Žhavou novinkou, kterou představila obchodní ředitelka lázní Yveta Slišková, bude od 29. března detoxikační týden, v jehož rámci dojde na očistu těla i duše. „Chceme lidi naučit, jak se zbavit stresu a jak dát tělu impuls, aby se samo začalo detoxikovat,“ dodala. Lázně nezapomínají ani na svoji slavnou minulost. Cestou do nového orientálního centra se mohou návštěvníci lázní s velikánem klasické hudby Ludwigem van Beethovenem na chvíli vrátit v deseti zastaveních do doby, kdy pobýval a tvořil v teplických lázních.