Sympatická studentka z Proboštova zvítězila i v jedné z vedlejších kategorií. Miss MoneyPolo se Le Ha stala díky internetovému hlasování, ve kterém získala 22 012 z celkových 53 407 hlasů. Kromě korunky pro vítězku obdržela od ředitele MoneyPolo a hlavního partnera soutěže Nikolaye Rozhoka předplacenou kartu VISA MoneyPolo s 15 000,- Kč.

Finále soutěže za účasti deseti soutěžících se uskutečnilo v neděli večer v nabitém kulturním sále Dong Do v areálu obchodního centra SAPA v Praze.

Finálový večer odstartovalo úvodní představení finalistek ve vietnamském tradičním kroji Ao Dai. Z desítky finalistek vybrala porota tři nejkrásnější dívky, ale i vítězky dalších doprovodných disciplín.

Titul Miss Sympatie získala Nguyen Thi Thanh Huong, která nadchla publikum interpretací ústřední písně z filmu Titanic.

Maiová vedle hlavní soutěže vybojovala tři dílčí tituly. Díky malé přehlídce pěti vlastních modelů se stala Miss Talent, odnesla si rovněž šerpy a korunky za Miss Ao Dai, což je vietnamský slavnostní oděv a Miss Fashion. Se 173 centimetry byla nejvyšší ze všech finalistek. Vedle módy se zajímá o jógu, plavání a historii.

Vítězka, které přineslo štěstí číslo čtyři, nejvíce zaujala třináctičlenou porotu, v níž usedli mimo jiné manželka vietnamského velvyslance Pham Ngoc Tram nebo europoslanec Jan Zahradil. Finálový večer v češtině i vietnamštině společně moderovali Jakub Železný a 1. vicemiss z této soutěže z roku 2009 Nguyen Thu Trang, jmenovkyně letošní 2. vicemiss.

-------------

„Proč jsem se přihlásila do této soutěže?

Celé to začalo podporou mých blízkých přátel. Ráda zkouším nové věci a překonávám se. Řekla jsem si, že by to mohla být zajímavá zkušenost a ze soutěže si odnesu minimálně vzpomínky a také poznám nové lidi, takže přihlášením není co ztratit"

Le Ha

--------------

Devět dívek z České republiky a jedna ze Slovenska se v programu prokládaném tanečními a hudebními vystoupeními představilo ve čtyřech disciplínách. Prezentovaly své půvaby a dovednosti v tradičním vietnamském kroji, ve večerních šatech z dílny módního návrháře Luďka Hanáka, ve volné disciplíně a při promenádě v plavkách.

Soutěž Miss Vietnam Česká republika, která je otevřena pro dívky z celé Evropy, se uskutečnila počtvrté. Poprvé byla v roce 2009. Od roku 2010 se koná ve dvouletých intervalech.

Společně ji pořádají Svaz Vietnamců v České republice, společnost VIET MEDIA a neziskové organizace INFO-DRÁČEK a Development Worldwide.

Část výtěžku z celé soutěže bude použit na podporu projektu Pomoc postiženým dioxiny ve Vietnamu.(čtk, re)