„Předběžné převzetí nového bloku o výkonu 660 MW v Elektrárně Ledvice je naplánováno na konec roku 2012,“ říká Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy. Jak dodává, ČEZ na tuto investiční akci vynaloží více než 30 mld. Kč.

Kvůli novému zdroji musela ustoupit stará administrativní budova. Proběhla rekonstrukce vnější vlečky, realizována byla chemická úpravna vody, část nového zauhlování pro stávající bloky, administrativní budova s novou moderní jídelnou pro zaměstnance.

V elektrárně vyrostly letos dvě velké věže, které jsou základem pro novou kotelnu. Budují se čistička dešťové vody a biologická čistička odpadních vod. Rodí se také nová chladicí věž a montují se ocelové konstrukce strojovny. Ledvice vyšší než City Tower v Praze ČTĚTE ZDE

Informační centrum

U vstupního prostoru do elektrárny v Ledvicích bylo letos na podzim otevřeno moderní informační centrum, které je připraveno vzdělávat a vysvětlovat. Centrum je třípodlažní a využívá vysoce vyspělé audiovizuální technologie, například 3D zobrazení, virtuální realitu, on line měření fotosyntézy živého stromu a také detailní popisy technologie nového uhelného elektrárenského bloku. Je otevřeno od úterý do soboty od 9 do 17 hodin.

Centrum v Ledvicích: 3D zobrazení, virtuální realita i měření fotosyntézy ČTĚTE ZDE

Elektrárna Ledvice byla postavena v letech 1966-69. Původně měla pět bloků, z toho čtyři o výkonu 110 MW a jeden o výkonu 200 MW. V současnosti má tři bloky, které prošly v minulých letech úpravami. Výstavba nového zdroje o výkonu 660 MW přijde na 30 miliard korun a zkušební provoz chce ČEZ zahájit v ledvické elektrárně už v roce 2012.
VÍCE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ TEPLICKÉHO DENÍKU