Boční skla do nového modelu auta vyrábí chudeřická sklárna AGC Automotive Czech.

Ročně sklárna, která je součástí skupiny AGC, vyrobí téměř 40.000 kusů těchto autoskel. „Výroba autoskel pro legendární Mini Cooper je dalším v řadě velmi zajímavých projektů, na kterých naše firma v posledních letech spolupracuje s předními světovými automobilkami. Vždy jde o špičkové produkty s nejvyššími nároky zákazníků," informoval Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích se podílí a podílela i na dalších zajímavých automobilových projektech. Pro Mercedes například vyrábí největší samozatmavovací panoramatické sklo, pro Porsche 918 Spider to zase bylo speciální zadní sklo trojúhelníkového tvaru. Luděk Steklý, dodává: „Vedle velkých sériových výrob pro největší automobilové značky se stále více zaměřujeme také na speciální projekty s velmi vysokou přidanou hodnotou a kvalitou zpracování."

Vůz Mini Cooper je součástí koncernu BMW. Vyrábí se již od roku 1959. V současné době automobilka neustále rozšiřuje typové řady. Nedávno také přišla s větší variantou tohoto vozu v podobě prvního SUV.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích patří mezi největší evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Loni firma vyrobila 31 milionů kusů autoskel. V Chudeřicích společnost zaměstnává na 2700 lidí.

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě. Skupina AGC dodává skla pro největší světové automobilky, jako jsou značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. (mj)