Lékaři jeho téměř dvouletému synovi Adámkovi v dubnu diagnostikovali zhoubný tumor zadní jámy lební (meduloblastom). Adámek je už po sérii náročných operací, při kterých se lékařům podařilo nádor odstranit a dítě stabilizovat. Nadále však bude pokračovat v léčbě a čeká ho dlouhá série chemoterapií a pohybové rehabilitace.

V současné době je i s maminkou hospitalizován na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. LF a FN Motol a podstupuje intenzivní léčbu.

Rodinu v jejich těžké životní situaci kromě, přátel a kolegů podporuje finančně nadace Dobrý Anděl. I s její pomocí Adámek svůj boj nad těžkou a zákeřnou nemocí vyhraje a bude se moci zase radovat ze života.

Příběh teplické rodiny zveřejnil na svých stránkách také Odborový svaz hasičů. Hasiči se do sbírky zapojili. „Děkuji všem, kteří se rozhodnou pomoci," píše na stránkách hasičů Zdeněk J. Oberreiter, předseda OS hasičů. Podporu mají samozřejmě také přímo mezi kolegy přímo na teplické stanici.

V případě že i vy budete chtít podpořit rodinu teplického hasiče, který nasazuje život, aby ochránil jiné životy, nebo budete chtít v této souvislosti podpořit i jiné rodiny s onkologicky nemocnými dětmi, můžete tak učinit na www.dobryandel.cz. Dary lze směřovat adresně přímo na určitého pacienta nebo všem pacientům (dar bude rozdělen mezi rodiny). Z důvodu ochrany osobních údajů malých pacientů a rodin je ale nutná registrace, poté můžete nahlédnout do životních příběhů a vybrat si kam dar budete směřovat.

V případě konkrétního zájmu je možné kontaktovat hasiče také přímo v teplické stanici, kde slouží. O případu tam jsou informováni.

-----------

Chtěl bych tímto poděkovat za naši rodinu všem, kteří pomohou, chtěl bych poděkovat kolegům ze směny C v Teplicích za podporu,

chtěl bych poděkovat i všem ostatním kolegům ze zbývajících směn a v neposlední řadě bych chtěl poděkovat veliteli stanice a řediteli za vstřícnost a pochopení.Robert Z.

----------

Pokud budete chtít finančně pomoci malému Adámkovi, pak je možné kontaktovat otce, kterého najdete u teplických hasičů.