Pro většinu lidí jsou však letní prázdniny rovněž neodmyslitelně spojeny s výběrem vhodné rodinné dovolené.
Lze tedy v tuto dobu pozorovat zvýšený zájem o služby cestovních kanceláří, nebo si lidé se zajišťováním dovolené zatím příliš hlavu nelámou? V potaz je nutno vzít také nedávná letecká neštěstí, která se v myšlení klientů cestovních kanceláří mohou odrazit v podobě případné nedůvěry v tento způsob přepravy. V této souvislosti se k problematice výběru vysněného zájezdu a všech potřebných náležitostí vyjádřili sami zaměstnanci vybraných cestovních agentur z Teplic.

Řecko, Itálie a Chorvatsko jsou stálice

Veronika Schwarzová, pracovnice teplické cestovní kanceláře Altal Tour, uvedla, že oblíbenými turistickými destinacemi je již tradičně Řecko, jižní Itálie a prostřednictvím zejména autobusové dopravy též Chorvatsko. Celkově tedy dominují evropské země, jež mají přístup k moři.
„Máme tu zkušenost, že si lidé většinou pořizují zájezdy až na poslední chvíli. Strach z letecké přepravy jsme zatím nepocítili. Mnohdy se také stává, že lidé při nákupu dovolené preferují jiný než námi nabízený způsob dopravy, konkrétně například vlastními automobily,“ hodnotí celou situaci Schwarzová.
Zhruba podobné zkušenosti mají také zaměstnanci teplické cestovní kanceláře Terno - tour. Ani zde nebyl zaznamenán případ, že by došlo k nedůveře klientů v letecký způsob přepravy a následnému rušení zájezdů.

Letecky nebo autobusem?

Ivana Pitrová, referentka cestovní kanceláře Terno - tour, pak k celé záležitosti dodává: „Naši klienti volí mezi dvěma hlavními způsoby cestování, autobusem a samozřejmě letadlem. V prvním případě se jedná nejčastěji o Itálii, Chorvatsko nebo Španělsko. Mallorca, Bulharsko nebo Řecko jsou pak již destinace vzdálenější, a proto je v těchto případech upřednostňována přeprava letadlem.“
Pitrová dále řekla, že se při své práci, ovšem již v mnohem menší míře, setkává také s lidmi, jejichž cestovatelské touhy jsou zaměřeny na země exotičtější, na Thajsko, Brazílii a San Salvador či Spojené arabské emiráty.

Cestovní kancelář Melissa Travel se sice v nabídkách zájezdů specializuje zejména na oblast Řecka, avšak zprostředkování zájezdů do nejrůznějších destinací je rovněž možné. „V současné době jsme spokojeni, protože máme takřka vyprodáno. Využíváme služeb hlavně těch aerolinek, které nepoužívají airbusy, proto se naši klienti neznepokojují,“ uklidňuje Marie Sporová.

autor: Martin Šimek