Romana Jandovská z Kadeřnictví Vienna v Teplicích uvedla, že salon, v němž pracuje, navštěvují nejen stálí zákazníci, ale také lidé noví a neobjednaní - „přímo z ulice“. „Provozujeme dámské, pánské, ale i dětské kadeřnictví. Hitem sezony jsou stále mikáda a co se týče barev, letí zejména tmavší odstíny hnědé, také černá. Jinak je stále relativně velký zájem o melíry, ty jsou zkrátka věčnou klasikou,“ uvedla s úsměvem Jandovská.

Kromě samotného stříhání či barvení jsou zde klientům poskytovány i další služby spojené s péčí o vlasy, například masáže hlavy sloužící k lepšímu prokrvení pokožky, regenerační masky a zábaly. Kromě regenerace již poškozených vlasů je zde věnován důraz také na prevenci.

Kadeřnické studio Egoo je také místem, kde si vaše vlasy přijdou na své. „Poskytujeme kompletní servis péče o vlasy. Lidé sem přijdou s konkrétní myšlenkou, ale tím není vše hotové. Snažíme se nejdříve zjistit, jaký styl účesu by byl pro toho kterého klienta nejlepší ve vztahu k jeho životnímu stylu. V každém případě zaujímáme ke každému klentovi individuální přístup,“ říká majitelka studia Egoo Jana Burdová. „V létě mnoho našich zákazníků cestuje a vrací se od moře s poškozenými vlasy. Takže máme co dělat dát to vše zase do pořádku. O prázdninách je větší zájem o nabídku vlasové kosmetiky.“ Kadeřnice Kateřina Mohauptová řekla, že kromě samotné péče o vlasy zákazníků je věnován důraz také na pohodlí, což znamená, že klient má kromě mnoha dalších služeb, také možnost využít nabídky relaxace na masážním křesle.

Své vědí i zaměstanci Hair studia Exclusive, kde si na nízkou návštěvnost nemohou stěžovat.
„Návštěvnost zaznamenáváme velikou, avšak jedná se z 90% spíše o ženy. Co se týče klientely, máme již vytvořen okruh stálých zákazníků, ale samozřejmě se stane, že přijde někdo nový. Nejčastěji provádíme melíry, barvení vlasů a sestřihy á la Victoria Beckham. Mimo vlasové péče a regeneračních zábalů provozujeme také solárium, pedikúru a nehtové studio,“ sdělila kadeřnice Nicol Tesařová.

autor: Martin Šimek