Během pár chvil se tam rekreační středisko přeměnilo v džungli. Celotáborová hra se tam totiž odehrává ve stylu Jumanji. „Dopoledne jsme pokračovali v celotáborové hře, za kterou děti dostaly další přívěsek na svůj náhrdelník. Odpoledne jsme strávili v bazénu i řece, poté jsme batikovali trička. Den jsme zakončili večerní procházkou k jezu,“ píší vedoucí tábora jako informaci z jednoho dne na táboře.

Společně s fotografiemi průběh pobytu zrcadlí na facebookovém profilu DDM. Doba totiž pokročila. Dnes si mohou rodiče udělat přesný obrázek, jak to na kterém táboru chodí. Informačním kanálem je Facebook.

„Už v minulých letech jsem takto mohla sledovat, jak je postaráno o mé děti. Je to změna. My posílali dopisy s obrázkem táborové základny, dnes ty informace mám hned a rovnou s fotkou z místa,“ komentuje Jaroslava Pavlíková z Teplic.

Podobně lze takto sledovat, jak se daří dětem na táboře, který požádá DDM Teplice. Jsou v Defurkách. Rodiče tak už ví, že jejich děti dorazily ke stanům a chatkám za deště, další den ale už byl slunečný. „Probudili jsme se do krásného slunečného rána a doufáme, že počasí v první den bylo nejhorší, které nás na táboře potkalo,“ zní facebookový vzkaz z tábora.

Kromě pobytových táborů je na Teplicku možnost vybrat si z nabídky příměstských. Jejich výhodou je, že rodiče mají své děti na noc doma. Přes den jim objednají zábavu. Vybrat si v okrese mohou například z pobytu u koní. Jeden takový příměstský tábor chystá na příští týden Sportovní stáj Svobodová. Další tábory v rámci příměstské zábavy chystá například spolek Aktivity nadohled. Určený je pro kluky a holky ve věku od 6 do 14 let. „V průběhu pěti dní zažijete mnohá dobrodružství, při kterých bude zapotřebí prokázat odvahu a odhodlání, znalosti a zručnost, rychlost a sílu, ale také schopnost spolupráce a vzájemné pomoci,“ informuje o náplni předseda zmíněného spolku Jiří Šimůnský.

Podle něj se děti během pár docházkových dnů naučí mimo jiné uzlovat či střílet z luku, pohybovat se tiše a neviditelně v přírodním prostředí nebo třeba rozdělávat oheň. „Pokud počasí dovolí, tak budeme převážně v přírodě (les, louka) a budeme hrát hry a soutěžit,“ dodává organizátor.

Fenomén příměstských táborů, který se stal v posledních letech zajímavou alternativou klasických táborů, nabízí příjemnou službu pro rodiče a spoustu zábavy samotným dětem. Příměstský tábor může být navíc výhodou pro mladší děti, které si chtějí táborový režim teprve vyzkoušet.