Opravy silnic a inženýrských sítí si totiž vynutí celou řadu uzavírek. Velké omezení provozu přinese v létě například výstavba okružní křižovatky Bílinská - Lounská u nájezdu na výpadovku na Prahu a Bílinu. Hotovo by mělo být v listopadu.

Dalším větším plánovaným omezením v dopravě bude rekonstrukce inženýrských sítí v ulici Jankovcova a na to navazující práce na chodníku a konečném horním povrchu silnice. „V červnu v této souvislosti otevřeme pro dopravu propojku z Jankovcovy ulice u Aquacentra na okruh v Šanově I,“ poznamenala vedoucí odboru dopravy teplického magistrátu Ivana Müllerová.

Kopat se bude letos také v oblasti Staré Duchcovské a Luční ulice, dále pak budou po loňské první fázi pokračovat další etapou opravné práce v oblasti Opavské ulice a také v oblasti Šestidomí.

Motoristé se musejí připravit i na omezení dopravy v ulici Libušina. „To je každý rok přes léto. Stále se něco opravuje. Město je rozkopané, samé objížďky. Loni se dělalo náměstí u zámku, to zrovna nebyla dobrá vizitka města pro turisty, kteří sem přijížděli a chtěli si vyfotit zámek a přilehlé kostely v plné kráse. Na druhou stranu se to ale muselo udělat,“ komentuje rozkopané ulice Teplic Martin Jareš.

„Nejlepší je pohybovat se přes léto po městě na kole, to se vejdete všude,“ dodává 35letý cyklista z Teplic.

Pomalu už tradicí jsou v posledních letech práce na průtahu městem, tedy na někdejší silnici E55. Po opravách mostů u bývalé plovárny, zimního stadionu a nad Jateční ulicí se tentokrát práce dotknou mostu nad Hřbitovní ulicí. Jezdit se tu bude vždy v jednom z jízdních směrů podle postupu prací, které jsou naplánovány do konce listopadu.

Největší problémy přinesla Teplicím v loňském roce uzavírka dolní části Masarykovy ulice v oblasti Trnovan. Poté, co sem nastoupily stavební stroje, aby odstranily starý povrch, se pod horní vrstvou objevily bývalé dlažební kostky a dodavatel stavby musel řešit co s tím.

V původních plánech a rozvahách na opravy páteřní teplické komunikace totiž tento historický povrch nebyl. Rekonstrukční práce a uzavírka pro dopravu se protáhly o celý měsíc.