„Prvopočátkem naší spolupráce byl lampionový průvod, kam jsme přizvali i děti a zaměstnance ze Salesiánského střediska. Od té doby se snažíme naší vzájemnou spolupráci dále rozvíjet. Jsme rádi, že jsme si dokázali v našich požadavcích vyjít vstříc,“ uvedla spoluzakladatelka a projektová manažerka OS Nová ves, Hana Uhríková.
Akce se účastnily zejména romské děti, avšak podle slov Uhríkové, je středisko otevřeno i pro ostatní zájemce. Program byl pestrý. Děti měly každý den možnost vyzkoušet si a poznat něco nového. V pondělí proběhla exkurze v divadle a děti se podívaly i na místa veřejnosti nepřístupná. Prohlédly si i rozestavěné kulisy opery, kterou zde uvede kanadský soubor.
„Úterý bylo ve znamení výletu motoráčkem po Českém středohoří se zastávkou v Hradišti, kde byl využit místní rybník k natočení poslední scény z táborového filmu,“ prozradil nám Jiří Čunka. V době kdy jsme středisko navštívili my, vyráběly děti maňásky a divadelní loutky, malovaly stvoření světa na zeď a připravovaly se na výlet do zooparku.
„V pátek zakončíme týden petanqueovým turnajem. Pro výherce jsou připraveny ceny, přičemž tou hlavní je projížďka na lodičkách po Zámeckém rybníku,“ svěřil se Jaroslav Hunka.
Dětem se celý týden věnovali tři zaměstnanci střediska a tři dobrovolníci. „Jsme rádi, že nám roste nová generace lidí, kteří nám chtějí pomáhat. Dobrovolníky potřebujeme a přihlásit se může kdokoli,“ řekla Uhríková.