Už je jisté, že se letos návštěvníci na Teplicku nedočkají oživlé historie na zámku v Duchcově. „Z rozhodnutí rady města Duchcova jsou Casanovské slavnosti 2020 vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci zrušeny bez náhrady termínu,“ informovalo na svém webu město Duchcov.

V nejbližších dnech se také rozhodne o osudu Osecké pouti. Plánovaná byla na třetí srpnový víkend. „Na osmdesát procent se akce zruší,“ potvrdil starosta Oseka Jiří Macháček. Konečné rozhodnutí padne na zasedání rady v květnu. Pokud se radní shodnou, že akce v plánovaném srpnovém termínu neproběhne, nějaká podzimní či zimní náhrada se nechystá. „Tuto akci nelze přesunout, to bychom nestihli,“ řekl osecký starosta.

Časopisy udělaly v Domově důchodců Bystřany radost. Dárek předala Lea Kernerová (vlevo) z VLM zástupkyni domova důchodců Pavlíně Trumpusové.
Časopisy udělaly v Domově důchodců v Bystřanech velkou radost

Problém v přesouvání akcí nespočívá totiž jen v hledání volných termínů v diářích účinkujících. Promlouvají do nich především úřady, které vydávají různá povolení. „V našem případě kvůli pouti žádáme o přemístění autobusové dopravy, jsou s tím spojené uzavírky silnic a další náročné úřední postupy,“ dodal Macháček.

Mimo úřední kolečka nejvíce komplikuje přesouvání akcí na pozdější termíny i nejistota, kdy bezpečnostní opatření skončí. Městům a obcím i přes nouzový stav a opatření, která nedokážou nijak ovlivnit nebo zabránit, hrozí poplatky za storna nebo nedodržení smluv.

„Uzavřít smlouvy na něco, u čeho není jasné, zda vůbec bude moci proběhnout, si město jednoduše dovolit nemůže,“ vysvětlila vedoucí teplického odboru kultury a sportu Radka Růžičková.

Nelynčujme řidiče smrtícího auta, dokud policie nehodu neuzavře

V Teplicích minulý týden ohlásili zrušení slavnostního zahájení 866. lázeňské sezóny. Jedinou letošní akcí, jejímž pořadatelem je město, bude až rozsvěcení vánočního stromečku. „To upřímně doufáme, že už proběhne,“ poznamenala Růžičková. Příspěvkové organizace města, jako je třeba kulturní dům, se snaží naplánované koncerty a divadelní představení přesouvat na náhradní termíny v říjnu a dál ke konci roku. Fanoušci by neměli přijít o kapelu Arakain, jejíž původně dubnová zastávka turné v Teplicích se přesouvá na konec října, nebo hvězdně obsazenou připomínku tvorby Petra Hapky. Nepřijdou ani o personu etikety Ladislava Špačka. Eva Urbanová, která měla v Teplicích zapět příští týden, už do nich ale letos nezavítá.

Na vstupenky pozor!

Na řadu akcí, ačkoli je jasné, že se nebudou konat v původních termínech či dokonce vůbec, je možné stále koupit skrze prodejní sítě lístky. V Teplicích je to třeba koncert Evy Urbanové nebo květnové vystoupení Dua Jamaha. Je proto dobré si konání vždy ověřit na webu pořadatele.