„Co do návštěvnosti byla normální. Nic extra ani žádný propadák. Horší už to bylo s počasím, které má samozřejmě přímý vliv na návštěvnost. Obleva kolem Nového roku a následné zavření areálu na dva týdny znamenalo pro nás ztrátu zhruba půl milionu korun. Sezonu jsme ukončili prvního dubna," uvedl ředitel Sport centra Bouřňák Tomáš Tvrdík.

Na úpravu sjezdovek měli na Bouřňáku letos dvě rolby což bylo podle Tvrdíka znát. „Na takové středisko jsou dvě rolby nezbytností. Práce se dá díky nim lépe plánovat a je rychlejší."

Spokojení nejsou s letošní sezonou na Komáří vížce. Návštěvnost podle vlekaře z Komárky Gustava Vlacha ovlivnili ekonomická krize a výkyvy počasí. „Lidé otáčí každou korunu. Hodně si rozmýšlí jestli mají dát peníze za lyžování, nebo za něco nezbytně nutného pro život," řekl Vlach a dodal: „O Vánocích si k nám lyžaři cestu našli, leden byl ale špatný. Nebyl přírodní sníh a vzhledem k tomu, že nemáme zasněžovací děla, tak středisko stálo. Březen jsme jezdili celý, což nepamatuji."

Sezona na Komáří vížce už skončila. Atypická zima moc radosti Vlachovi letos neudělala. „V lednu, kdy má padat sníh, tak nepadá a naopak sněží v březnu a dubnu. To už ale lidé nemají moc chuť a zájem lyžovat," myslí si vlekař Vlach. (kos)