Prostor modelářského letiště v obci Suché se odpoledne v sobotu 7. října zaplnil poletujícími draky. Konala se zde tradiční Drakiáda Modlanska pořádaná obcí Modlany a ModelParkem Suché.

Počet zapsaných dětí se nakonec zastavil na čísle 150. Podle pořadatelů se společně s doprovodem dětí pohybovalo na letištní ploše více než čtyři sta návštěvníků drakiády. Na nebe nad letištěm se vznesly desítky draků. "Děti i dospělí si to užívali při pouštění draků, kdy jim tentokrát přál příznivý vítr. Pohodové odpoledne bylo zpestřené dalšími atrakcemi, jako například chytání rybiček, střelba na branku hokejkou, slalom míčem atd.

Extra vysoká rajčata pana Schönherra ze Sobědruh na Teplicku.
Zahrádkář z Teplicka vypěstoval extra vysoká a chutná rajčata. Má na to fígl

Pro nejmenší byly připravena výtvarná dílnička mateřské školy Modlanská rolnička. Ta na letišti uspořádala výstavku draků, které děti samy vyrobily při výtvarné výchově," píší organizátoři ve zprávě z drakiády na facebookových stránkách obce Modlany.

Na závěr padaly z oblaků bonbónky vypuštěné z modelářského letadla. "V příštím roce bychom chtěli pokořit rekord, zapsaný v Českých rekordech agentury Dobrý den, kdy v průběhu 2 hodin létalo ve vzduchu 227 koupených či vlastnoručně vyrobených draků, přičemž v jeden okamžik se na obloze nad letištěm Modelparku Suché vznášelo 85 draků současně," zmiňují pořadatelé plány na další ročník této tradice na Modlansku. 

Tohle vás zaujme: Z drožďárny na Stínadla

Zdroj: se svolením FK Teplice