Lídrem jejich kandidátky je předseda DSSS Tomáš Vandas. Na druhém místě kandiduje místopředseda národních socialistů Petr Benda z Teplic.

„Prioritní je pro nás pořádek, řád, respektování zákonů a ochrana slušných lidí, kteří v Ústeckém kraji žijí a pracují," zdůraznil Petr Benda.

Zatímco Národní socialisté LEV21 jsou považováni za levicovou stranu, kterou v roce 2011 spoluzakládal bývalý český premiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek, DSSS vystupuje jako krajně pravicová strana s důrazem na nacionalismus.

V krajských volbách chtějí strany uspět s jednoduchým a srozumitelným programem. „Je třeba říct, jakou bude mít kraj budoucnost po útlumu těžby uhlí. Kraj by měl víc spolupracovat se středními školami a učňovskými obory, aby investoři, kteří sem přichází, měli k dispozici dost lidí právě z jejich oboru. V tom dnes kraj selhává," řekl Benda.

Další kandidáty zveřejní za měsíc

Třetí místo na kandidátce patří radnímu Duchcova Jindřichu Svobodovi. Další jména koalice zveřejní koncem června.

Na společné listině se objeví i zástupci Čistého Ústí a Národní fronty. Nebudou chybět komunální politici a starostové velkých i malých měst.

„Za úspěch budeme považovat překročení pětiprocentní hranice, což nás dostane do zastupitelstva," uvedl lídr Tomáš Vandas. „Popereme se o každý hlas, ať už přijde zprava, zleva nebo ze středu. Vše se počítá," dodal Benda.

Volební kampaň, kterou chce koalice zaměřit především na setkávání a diskutování s lidmi, by měla vyjít na několik set tisíc korun. Obě strany se zúčastní i senátních voleb.

V okrese Ústí nad Labem bude o post senátora usilovat Tomáš Vandas, který je i kandidátem na hejtmana.

Na Mostecku strany postaví olympijského vítěze ve vzpírání Otu Zarembu.

Strana LEV 21 má v Ústeckém kraji přes 320 členů, zhruba stejně velkou základnu má v regionu i DSSS.