Insolvenční správce Aleš Klaudy doplnil, že zdržení by se mohlo pohybovat v řádech měsíců a celá věc by pak asi stejně konkurzem skončila.
Dalším důvodem ke stažení žádosti o reorganizaci byl nesouhlas věřitelů.

„Dlužník si zřejmě uvědomil, že pokud s reorganizací nesouhlasí největší věřitelé, kteří tvoří osmdesát procent pohledávek, asi nemá reorganizace šanci na úspěch,“ vysvětlil Klaudy.

Dodal, že pro směrování insolvence to stejně nemá žádný zvláštní význam, protože reorganizace neměla spočívat v obnovení výroby a zachování vlastnictví stávajících majitelů, ale měla probíhat jako řízený prodej, což se neliší od toho, co bude následovat v konkurzu.
Společnost PLP už propustila většinu ze svých 90 zaměstnanců. Nechala si jen ty, o kterých říká, že jsou nezbytní pro znovunajetí do provozu. Podle Jiřího Švejdara, jednoho z bývalých zaměstnanců lihovaru, to ale rozhodně nebude snadné.

„S lidmi, které si nechali, fabriku stejně nenajedou. Zůstala tam ostraha, vrátný, úředníci… Z provozu je tam jen minimum lidí,“ řekl bývalý zaměstnanec lihovaru, který měl celou dobu problémy se zápachem.
„Technologii chceme zpeněžit jednou smlouvou,“ upřesnil správce. Nyní je podle něj na pořadu nejrychlejší cestou najít kupce pro majetek dlužníka. „Po úvodním setkání s věřitelským výborem zahájíme prodejní proces a to tak, že v horizontu přibližně týdne podepíšeme smlouvu s investičním poradcem,“ uvedl Klaudy.

„V jeho režii se poté začne s oslovováním investorů,“ dodal.

O společnost mají podle dostupných informací zájem dva konkrétní zájemci. Ozývají se i společnosti z Rakouska a Německa.
Klaudy ale věří, že počet vážných a solventních zájemců stoupne minimálně na pět. Mezi nimi poté bude probíhat finální výběr. Zveřejňovat jména zájemců prý insolvenční správce v tuto chvíli nemůže.

Zřejmě nejdůležitější součástí lihovaru, kterou nový majitel získá, bude linka na výrobu ethanolu. Na kupci už potom je, jestli si majetek stáhne do své společnosti, nebo založí společnost, která bude s majetkem nakládat.

Tomu, že nový majitel provoz opět rozjede a nabídne mu prác,i už moc nevěří, vrátit už by se do společnosti nechtěl.
Lihovar přestal vyrábět přibližně v polovině listopadu. Zaměstnanci si v prosinci vybrali dovolené, a poté zůstali doma s osmdesáti procenty z platu, do března měli pobírat plat šedesátiprocentní.

Návrh na insolvenční řízení podal Libor Hort v prosinci. Podle návrhu dlužníka není společnost PLP schopná platit své závazky, které činí přibližně 1,5 miliardy korun.