Likvidovat se nebude. To potvrdil Deníku Pavel Šedlbauer, který je po Štěpánu Popovičovi nyní v čele představenstva české pobočky AGC Flat Glass Czech. V bruselské centrále japonského koncernu AGC Group teď řídí výrobu plochého skla v závodech po celé Evropě.

Podle informací ze sklárny se v případě Floatu 1 nyní jedná o koncepci celé linky pro chystanou generální modernizaci. Dojde k přestavbě pece na základě nových technologií soustředících se na energetickou účinnost a šetrnost k životnímu prostředí.

„V současné době nemá příliš velký smysl, abychom výrobu na této lince rozjeli v této podobě znova. Plánujeme zde instalovat naprosto ojedinělou technologii a to chce hlavně správně načasovat,“ říká Pavel Šedlbauer.

„Udělat na dalších dvacet let něco, co tady už známe, je dost riskantní, neboť to nemusí konkurenčněshopně přežít. Chtěl bych tady kombinovat naše poslední výsledky vývoje ohledně pecí, tedy tavení za použití kyslíku s dalším naším důvěrným tajemstvím. O něm je samozřejmě předčasné hovořit. Takže až přijde správný čas, bude opět linka v provozu,“ řekl exkluzivně Deníku šéf sklářského gigantu.