Více než dvouhodinový program zahájila ředitelka DDM Krista Sýkorový, která hned v úvodu poděkovala nejen městu Bílina, ale také dětem, které celoročně reprezentují bílinský Dům dětí a mládeže, ale také město Bílina v naší republice a v zahraničí.

Nabitý program v bílinském Městském divadle odstartovaly nejmenší z Rodinného centra Klokánek, pak už se střídaly baletky, gymnastky, oddíl Kendó,břišní tanečnice, angličtina, se svojí originální módní přehlídkou s názvem Recyklace vystoupily modelky, svoji přehlídku mělo i studio Keramika a letečtí modeláři. Během programu také bílinský DDM ukončil svůj projekt DDM pomáhá postiženým, kdy se celý rok, na nejrůznějších kulturních akcích, sbíralo balení piškotů, které pomáhají při výchově asistenčních štěňat. Za jeden rok se podařilo shromáždit 448 balení. Tímto projektem ale bílinský DDM v podávání pomocné ruky nekončí, neboť se rozhodl pomáhat v letošním roce dětem.

První pomoc na sebe nenechala na letošní Akademii čekat dlouho, krátce po 17. hodině poslali diváci, společně s hosty a účinkujícími, dárcovské sms na konto Nadačního fondu Kapka Naděje. V nejbližších dnech se zpětně DDM Bílina dozví, kolik dárcovských sms bylo posláno. Dalším překvapením odpoledne bylo představení nového narozeninového loga a jeho autorky Lucie Vielkievičové ze Slovenska, která se zároveň stala vítězkou soutěže o narozeninové logo, kterou DDM Bílina vyhlásil v únoru.

Závěrem Akademie se do hlediště rozletělo několik desítek vlaštovek s novým logem, které DDM Bílina bude celý rok používat na svých propagačních materiálech.

Akademie 2010 byla již třetí akcí k letošnímu 50.výročí, kterou DDM Bílina , třetí největší Dům dětí a mládeže v Ústeckém kraji, připravil pro širokou veřejnost. (vv)