„Zkušenosti už mám, vystupuji v klubech a na různých akcích, zejména charitativních a pro děti. Nezpívám jen převzaté písničky, mám vlastní tvorbu,“ řekl nám Matěj Kašpar, jehož přáním je vydání vlastní desky. Své pěvecké umění předvedl už ve středu v Litoměřicích. „Tam jsem ale měl trému. Dnes to snad bude lepší. Vystoupím i s kytaristou. Mám rád černošskou muziku a R'n'b,“ svěřil se Matěj Kašpar. V Teplicích má kamarády, kteří ho přišli povzbudit.

Lidem zpříjemnili odpoledne svým vystoupením také členové poroty, profesionální zpěváci Bára Zemanová, David Deyl a Olga Lounová.

Talentová soutěž může pomoci

Odpolední show zahájila profesionálka, která v roce 2006 skončila čtvrtá v televizní reality show Česko hledá SuperStar. Bára Zemanová zkusila štěstí v talentové soutěži stejně jako účastníci středeční Šance pro talent na teplickém náměstí. „A vyšlo mi to, přestože jsem se původně přihlásit nechtěla, trpím trémou. Ale zpěvu se od dětství intenzivně věnuji.“

Dnes profesionální zpěvačka je k vidění se svojí kapelou na koncertech, festivalech, na benefičních turné. „SuperStar mi pomohla, dostala jsem se do jádra showbyznysu, získala potřebné kontakty,“ prozradila recept na úspěch Zemanová.

Tréma hrála roli

První soutěžící Petra Pospíšilová přiznala, že ze svého výkonu nemá dobrý dojem protože měla velkou trému. Tou rozhodně netrpí taneční skupina VIVAjump z Teplic. Vystoupení se se soutěžním číslem 2 samozřejmě zúčastnila jen malá část tanečníků, kterých už je na dvě stě od 6 do 25 let. V květnu si skupina VIVAjump z mistrovství Evropy v chorvatské Poreči přivezla 2. místo s hip hop formací a 5. místo se show formací.
Duo Viktorie Jindrová a Nikol Vopatová předvedlo humorně laděné pěvecké vystoupení. Také obě dívky přiznaly, že mají před teplickým publike velkou trému.

Podle ředitele spolupořadatelské agentury Artura Kaisera se hledají noví talentovaní lidé, se kterými by se dalo pracovat a kteří získají příležitost vystupovat v zábavných pořadech.
„Byli jsme v Litoměřicích, dnes jsme v Teplicích a postupně navštívíme 33 měst¨. Pokud znáte ze svého okolí někoho, kdo má talent, ať využije příležitost, nebojí se a přihlásí se.“

Lounová a Deyl: Je to šance

Jak komunikovat s publikem ukázali profesionální zpěváci Olga Lounová a David Deyl. „Vlastně půl roku už nejsem amatér, živím se hudbou. Žádné soutěže jsem se nezúčastnil, tuto akci ale podporuji. Lidé z ulice tu mohou ukázat svůj talent,“ řekl zpěvák, jehož písničky zní z rádia. „Cesta byla trnitá a až na Evropu 2 mě hrají rádia.“
Naopak Lounová se proslavila s Xindlem X, nyní je na sólové dráze.
„Tyto soutěže mohou pomoci zejména těm, kteří jsou z malého města. Před reality show bych ale varovala. Mohou vás zničit,“ konstatovala zpěvačka.