Motto: Práce se dřevem je mým každodenním koníčkem.

Rukama tohoto modeláře z Dubí v minulosti už prošlo hodně maket budoucích lahví minerálních vod, forem pro slévárny, a třeba i formy na motor motocyklu nebo luxusního lustru pro klienta z arabských zemí.

Důvodem, proč jsme do dubské dřevařské dílny zavítali, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana teplického regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na modeláře Luboše Novotného zaslal jeden z jeho spokojených zákazníků, Jindřich Novák. Jemná práce se dřevem tohoto modeláře baví už od mládí. Věnuje se tomu prakticky po celý den. Často i soboty a neděle.

Nejlepší odměnou po práci je pro pana Novotného odpočinek, dobrá večeře a v některé dny také posezení s kamarády u točeného pivka.
Své ocenění komentuje slovy: „Je pro mě odměnou, když se k nám do dílny zákazníci vrací a když jsou s naší prací spokojeni. Pak jde práce pěkně od ruky.“

Pana Novotného jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Za svojí prací si stojím. Rozhodně jde o pečlivý přístup. Je pro mě i důležité, že za dobu praxe některé své zákazníky znám, takže si s nimi mohu povídat i o životě. Děláme poctivou práci, ne žádnou uspěchanou. Mohu se spolehnout také na své kolegy v práci. Vzájemně se zastupujeme.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Až se zastavím, najím se v klidu, a posedím s kamarády třeba u kávy nebo chlazeného piva. Těším se domů na manželku, která mi uvaří dobrou večeři. Občas zajdeme s chlapama na jedno točený do hospody, nebo si zahrajeme karty.“