Lucie kdy pro Vás začínají Vánoce? Někdo má začátek spojený s nakupováním dárků už od října, někdo s rozsvěcením vánočních stromů, s návštěvou adventního koncertu, výstavy betlémů nebo třeba vánočních trhů. Kdy si řeknete vy, že rok utekl jako voda a Vánoce už jsou zase tady?

Pro mě začínají Vánoce poslední víkend v listopadu, neboť můj starší syn Robík má 4. prosince narozeniny a to už musí být doma vše načančané a připomínat blížící se Vánoce. Během prosince chceme stihnout všechno vánoční trhy, divadlo, procházky, pečení cukroví, vánoční dílničky apod.

Vím, že máte talent a cit pro bytový design, takže se určitě „vyřádíte" i doma při vánoční výzdobě. Co u Vás nemůže chybět?

Na Vánoce u nás musí být teplo domova, které dotváříme ozdobami, světýlky a naší rodinou.

Pečete vánoční cukroví, nebo na takové věci nemáte čas a na stole bude cukroví od babičky?

Cukroví pečeme, ale jen symbolicky. Momentálně jsme totiž v pronajatém domě a kuchyň je tady velmi malá a bez trouby jen taková kombinovaná mikrovlnná trouba a s tou se toho moc vymyslet nedá. Ale symbolicky vždy alespoň něco upečeme.

Máte štědrovečerní večeři spojenou s klasickým kaprem, řízkem a bramborovým salátem, nebo je to u Vás jinak?

K večeři máme hrachovou polévku, bramborový salát a řízky.

Na Vánocích je určitě nejhezčí radost dětí. Jak si je s nimi užíváte a o co si kluci, kteří byli určitě celý rok hodní, napsali letos Ježíškovi?

Můj mladší syn Ríša si přeje hračky pavouka na dálkové ovládání, lego, společně s bráškou si přejí robota, který mluví a jezdí po domě. Starší Robík hraje hokej a přeje si spoustu dárků, které s hokejem souvisejí.

Zavzpomínejte prosím trochu na to, jak jste se svými dvěma sourozenci prožívala Vánoce, když jste byla malá. Vzpomenete si na dárek, kterým Vám rodiče udělali největší radost a nebo naopak na to, co jste si moc přála, ale Ježíšek to nikdy pod stromeček nepřinesl…

Když jsem byla malá, napřed jsem se moc bála. Myslela jsem si, že Ježíšek s sebou přiveze i čerta, takže když zazvonil zvonek, tak jsem utíkala pod postel, brečela jsem a nechtěla vylézt. Pak jsem samozřejmě s přibývajícími roky pochopila kouzlo Vánoc a moc jsem se těšila. Pamatuji si na nejkrásnější dárek byl to pejsek na baterky, který chodil a štěkal. Naopak vždycky jsem si přála loutkové divadlo a to jsem nikdy nedostala. Ale musím podotknout, že jsem ze tří dětí a nikdy jsme neměli moc peněz, takže jsem často tušila, že dárek, který jsem si přála, třeba nikdy nedostanu. A to se mi stalo. Na druhou stranu jsem na takové časy nedostatku nikdy nezapomněla a dnes jsem za to ráda, že jsem v životě okusila život v bohatství i chudobě. A upřímně … život není jen o penězích, ale na to si každý musí přijít sám …

Jaké je Vaše největší přání?

Největší přání je zdraví pro celou rodinu a blízké a vlastně i vzdálené, úplně pro všechny. Což nejde, protože život nám dává překážky a někdy i okusit bolest a hořkost života. A já všem lidem přeji, ať se jim štěstí a zdraví přibližuje a vše negativní ať ustoupí.