„Uvažovala jsem o koupi lyží. Ale ty, co chci, jsou poměrně drahé. V půjčovně jsem si vybrala, v ceně byl i servis,“ sdělila Marcela Kopáčková z Teplic.
Půjčovny lyží jsou v kurzu. „Lyže a všechno potřebné vybavení na ně půjčujeme, děláme i servis,“ hlásí Václav Otec z půjčovny lyží Ski Mikulov, která je součástí Sport centra Bouřňák.

Logická volba

Pro člověka, jenž lyžuje týden v roce, jsou půjčovny logickou volbou.
„Kupovat lyže kvůli pár dnům na horách se zrovna dvakrát nevyplatí. Výhodnější je navštívit půjčovnu,“ říká Václav Otec.

V půjčovně a servisu Ski Mikulov přijde týdenní zápůjčka lyží na zhruba tisíc korun. A zájem je velký. SKI MIKULOV ZDE

„Chodí sem Češi, Němci, školáci a i dospěláci. Buď si vybavení půjčí, nebo si ho dají do servisu. Kontrola vázání, nabroušení netrvá více jak dvacet minut. Jsme tady ve dvou, takže to jde rychle,“ pronesl Otec z půjčovny, která sídlí v blízkosti sjezdovky slalomáku na Bouřňáku.
A to, že je ve Ski Mikulově z čeho vybírat dokazují čísla: mají tam sto párů lyží (převážně značky Fisher), nespočet hůlek, helmy a snowboardy.

LYŽE I PRO MALÉ

Unikátem jsou lyže a boty pro nejmenší. „Lyže máme od sedmdesátek. To vede málokdo. I pro toho nejmenšího prcka máme vybavení,“ chlubí se Václav Otec.

Na sjezdovkách kralují carvingy. Půjčovny tento trend kopírují. Klasická „prkýnka“ patří už do historie.
„My už půjčujeme jenom carvingy, klasiku u nás nenajdete,“ dodal Otec.
I Dům dětí a mládeže v Teplicích nabízí také možnost půjčit si jednotlivé nebo i kompletní vybavení na lyže. Na své si tam přijdou i bežkaři.