Spokojeni jsou s víkendovou návštěvností ve Sportovním areálu Klíny na Mostecku. "My jsme v poloprovozu, lanovka ještě nejezdí, tam dosněžujeme. Jezdí nám jeden vlek a jinak všechno ostatní je v provozu - lyžařská škola, půjčovna a všechny ostatní služby," řekl dnes ČTK za provozovatele Josef Dlouhý. Lidí bylo hodně a dokonce i na běžkách, přestože běžecké stopy provozovatelé areálu neupravovali. "Přírodního sněhu je nějakých deset centimetrů, ale běžkaři si to prošlápli a je to možná lepší, než kdybychom tu stopu zničili nějakou mašinou," vysvětlil.

Na sjezdovkách areálu Klíny leží kolem půl metru sněhu. "Tolik technického sněhu jsme na těch sjezdovkách snad nikdy neměli," poznamenal Dlouhý. O příštím víkendu by už rádi rozjeli i lanovku, záležet ale bude na počasí. "Potřebujeme dvě mrazivé noci, abychom to dorazili. Ona by se lanovka možná dala pustit už dnes, ale my nechceme riskovat, že dole budou nějaké kameny, a že to nebude kvalitní lyžování. Takže to radši ještě dosněžíme," dodal. Pak se chtějí v areálu soustředit na slalomový svah a další sjezdovky, které nejsou tak frekventované.
Hodně lidí vyrazilo o víkendu i do Zadní Telnice na Ústecku. "V sobotu bylo krásné počasí, bylo plné parkoviště, dnes je to o něco slabší," řekl ČTK Jindřich Holinger z tamního skiareálu. V Telnici je zatím v provozu lanovka a hlavní svah, na kterém je až tři čtvrtě metru technického sněhu. Další tratě by rádi připravili na příští víkend, pokud to počasí umožní. Lyžovalo se o víkendu i na Bouřňáku nebo v Horním Podluží. Sezonu zatím nezahájili v Českém Jiřetíně na Děčínsku. "Rádi bychom to pustili příští víkend, potřebujeme jen dva mrazivé dny, abychom to dotáhli," řekl ČTK Jiří Drahorád z tamního skiareálu.