Spokojeni jsou s víkendovou návštěvností v areálu Zadní Telnici na Ústecku. "Všechno máme v provozu s výjimkou Slalomáku, který se nám ještě nepodařilo zasněžit," řekl dnes ČTK šéf střediska Jindřich Holinger. Ani víkendové počasí nedovolilo podle něj zapnout sněhová děla. Na příští týden navíc meteorologové hlásí výrazné oteplení. "Pokud do toho ale nebude pršet, měli bychom vydržet, sněhu máme dost," poznamenal Holinger.
Také ve Ski areálu Bouřňák na Teplicku zažili poměrně rušný víkend. Lyžařů bylo dost a i sněhu je zatím navzdory oteplení na svazích dostatek. "Zasněžovat se nedá, na to je příliš teplo. Nějaké zásoby sněhu ale máme, uvidíme, jak bude oteplení vypadat," řekl předseda správní rady Sport centra Bouřňák Petr Benda. Mimo provoz je zatím na Bouřňáku jen stará červená sjezdovka.
"Počasí žádná velká sláva, bylo pod mrakem, ale lidí bylo docela dost jak na běžkách, tak na sjezdovkách," zhodnotil víkend jednatel Sport areálu Klíny na Mostecku Josef Dlouhý. K dispozici mají lyžaři 1,5 kilometru tratí. Na své si podle něj ve středisku přišli nejen sjezdaři, ale i vyznavači běžek. "Pro běžkaře jsme upravili 55 kilometrů tratí na české straně a dalších 20 kilometrů na německé, k dispozici tak v Krušných horách mají kolem 250 kilometrů tras," dodal Dlouhý.