"Máme skutečně ideální lyžařské podmínky. Leží tu kolem 40 až 80 centimetrů technického sněhu," informoval starosta Horního Podluží Karel Kopecký o situaci ve zdejším lyžařském areálu.
Všechny lyžařské vleky jsou v provozu v krušnohorském areálu v Zadní Telnici, od středy je tu možné lyžovat i večer, večerní lyžování se tu rozjíždí ve středu, čtvrtek a pátek mezi 17:00 a 20:00. "Je tu minus osm stupňů, padá sníh, tratě jsou upravené, na víkend ještě některé dosněžujeme, aby byly všechny v provozu," sdělil provozovatel skiareálu Jindřich Holinger. V sobotu se sem lidé mohou přijet podívat na extrémní závod tříčlenných štafet Winter Císař.

Běžkařské tratě na Telnici zatím nebylo možné strojově upravit, je tu málo přírodního sněhu. Podle Holingera se ale na běžky vyjet dá. Podobně je tomu i na Bouřňáku na Teplicku. "Stopy nelze upravit ani lehkou technikou vzhledem ke kvalitě a množství přírodního sněhu. Na běžkování doporučujeme starší lyže," upozorňují provozovatelé centra na Bouřňáku. O víkendu se tu měl konat běžkařský závod Krušnohorská třicítka, právě kvůli nedostatku sněhu se ale přesouvá na termín 16. a 17. února. Co se týče sjezdovek, jsou na Bouřňáku v provozu Slalomák, Hrobská a Údolíčko, dle zájmu se spouští také dětský vlek Mikeska. "V sobotu 26. ledna od 18:00 do 20:00 bude večerní lyžování na Slalomáku a Hrobské. Večer můžete bezplatně parkovat v Mikulově a u hotelu Bouřňák," uvádějí provozovatelé.

V provozu budou od pátku všechny svahy na Klínech s výjimkou Slalomáku. "Ten budeme přes víkend dosněžovat," uvedl provozovatel areálu na Klínech Josef Dlouhý. I on si ale posteskl nad nedostatkem přírodního sněhu. "Sněhové srážky se bohužel Krušným horám v posledních dvou týdnech vyhýbají," řekl.
Jinak tomu nebude ani v nejbližších dnech. "Během dneška by na horách mohlo napadnout až pět centimetrů sněhu, srážky ale budou postupně ustávat. Přes víkend přijdou spíš mrazy než srážky," sdělila meteoroložka ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí Jana Erhartová. V kraji by se mohlo i vyjasňovat. Další srážky mají přijít nejdřív v neděli navečer, kdy se má oteplit. (čtk)