V provozu je zatím sjezdovka Poma, a to včetně večerního lyžování, lyžařská škola a půjčovna lyží. Na lyžaře čeká 30 až 40 centimetrů sněhu na 300 metrů dlouhé a 150 metrů široké sjezdovce. Denní skipas pro dospělého stojí 330 korun, pro děti 230 korun.

Rozšíření služeb plánuje od pátku středisko Zadní Telnice na Ústecku, kde je zatím v provozu sjezdovka Meva. V pátek by měly být otevřeny tako sjezdovky Nová a Macháček. Provozovatelé chtějí zároveň spustit i lanovku. Na telnických svazích je 15 až 40 centimetrů převážně technického sněhu.

V pátek otevře i skiareál Horní Podluží na Děčínsku.

V sobotu se poprvé rozjedou vleky na teplickém Bouřňáku. K dispozici budou tři sjezdovky. "V sobotu v 9:00 otevíráme. Slalomák od druhé cesty, Údolíčko, a také cvičná plocha pro děti - Mikeska. Věříme, že v co nejkratší době otevřeme také ostatní svahy," informují provozovatelé Bouřňáku.
V pátek odpoledne otevře i ski areál v Horním Podluží na Děčínsku, který se zaměřuje na rodiny s dětmi. V plném provozu jsou k dispozici tři sjezdovky, každá v délce zhruba 650 metrů. Naopak v Českém Jiřetíně komplikuje dosněžení svahů teplé počasí, areál tak zatím v provozu není podobně jako ski areál Mezičky u Rumburku.
Provoz postupně zahajují i další menší střediska. Už 3. ledna zahájil částečný provoz areál Alšovka v Kláštěrci nad Ohří na Chomutovsku, kde je denně v provozu malá sjezdovka. Provozovatelé dál intenzivně zasněžují.