Přednášku o zemích Střední Asie a strastích života v nich pořádá u příležitosti Národního týdne manželství krupské Centrum pro rodinu ve spolupráci s místním sdružením Krupka naše město.

„Jak se žije rodinám v Evropě, většinou víme, ale málokdo z nás měl možnost navštívit rodiny ve Střední Asii a blíže tak poznat jejich každodenní život, rodinné zvyklosti a tradice,“ řekl k motivu setkání Tomáš Liška ze sdružení Krupka naše město.

Přednášet bude Petr Kokaisl z České zemědělské univerzity v Praze, mezi jehož výzkumné zájmy patří kulturní antropologie a je autorem nebo spoluautorem více než deseti odborných knih.

„Do Krupky zamíří skutečný odborník, který od roku 2000 podnikl několik terénních výzkumů ve Střední Asii,“ zve na zajímavý večer vedoucí Centra pro rodinu v Krupce Iva Růžičková. Povídat se bude o magických zemích chánů, šamanů, arabské i perské kultuře či nebojácných legendárních bojovnících.

Národní týden manželství se snaží vytvářet prostor pro připomenutí toho, že spokojené manželství není samozřejmost, ale vztah, který bychom měli rozvíjet. Vstupné na tuto přednášku je dobrovolné. Organizátoři věnují výtěžek prostřednictvím neziskové organizace Alterra na podporu dětských domovů v Kyrgyzstánu a výstavbu dětského hřiště v kazašském Balchaši.