Policisté již v předchozích letech prověřovali činnost 43leté ženy, jejíž „pole působnosti" bylo docela široké. Žena, která vlastnila realitní kancelář a zároveň spolupracovala s nebankovní společností poskytující půjčky, s pomocí okopírovaných osobních dokladů klientů realitky nejméně v devíti případech zažádala jejich jménem o poskytnutí půjček a úvěrů.

Půjčovala si i na kolegyni

Celkem se takto neoprávněně obohatila o 360 tisíc korun. Dalších 120 tisíc nedostala, protože žádosti o úvěr už nebyly poškozenou společností schváleny.

Neváhala dokonce o půjčku požádat ani jménem kolegyně z realitní kanceláře, k jejímž údajům a dokladům měla jako majitelka přístup. Na její jméno si vzala půjčku 70 tisíc korun, úvěr na nákup mikrovlnné trouby za šest tisíc a navíc si jejím jménem na firmu objednala SIM karty, které využívala ona a její členové rodiny.

Trestné činnosti se dopouštěl i její manžel, když ve stejném roce třikrát uzavřel dvě smlouvy o půjčce na 27 tisíc korun. Využil k tomu ale cizí doklady, které našel na ulici. V jednom případě zažádal prostřednictvím majitele dokladů o úvěr na nákup krbových kamen, které si pak převzal od přepravní společnosti.

V páchání podobné trestné činnosti pokračovali i poté, co už byla žena obviněna z podvodu. Prostřednictvím internetu žádali o půjčky a úvěry jménem poškozených, jejichž osobní údaje měli k dispozici z okopírovaných dokladů získaných v souvislosti s činností v realitní kanceláři. Aniž by o tom poškození věděli, vyčerpali na jejich jména úvěrové produkty v hodnotě téměř čtvrt milionu korun.

Muži hrozí tři, ženě až osm let za mřížemi

Žena je dále ještě podezřelá, že před několika lety na základě zfalšované plné moci a nepravdivého čestného prohlášení poškozené společnosti převedla v rozporu se smluvními podmínkami leasingové smlouvy na svou realitní kancelář osobní vozidlo v hodnotě 55 tisíc korun, které následně neoprávněně prodala.

Povedení manželé byli v uplynulých dnech obviněni z trestného činu podvodu. Zatímco muži hrozí v případě odsouzení jen tříleté vězení, jeho manželka může vzhledem k výši způsobené škody skončit za mřížemi až na osm let.

Přestože státní zástupce na podnět policie podal návrh na vzetí obviněné do vazby, soud rozhodl o jejím propuštění a na hlavní líčení tak bude žena čekat na svobodě. A prakticky může „podnikat dál".