Je to právě rok, co jsme po řadě let přivítali v Teplicích narození trojčat. A tak jsme se přišli podívat, jak vyrostla.

„Nezapřou, že se narodily ve znamení lvice. Jsou hodné, jedí skoro všechno a spí celou noc, ale umí být i pěkná zlobidla. A když se do sebe pustí, tahají se za vlásky," říká s úsměvem na adresu Leničky, Oksanky a Janičky maminka Oksana.
Tatínek Marek Baštinec vypadá, že své holky zatím zvládá s klidem a nadhledem. Má se co ohánět, když si představíte, že jen plínek spotřebují malé princezny měsíčně čtyři stovky. A maminka je také v jednom kole, protože právě rostoucí zoubky jsou tady protivné trojnásob. A brzy bude ještě veseleji, protože holčičky s prvními narozeninami začínají chodit.

„Nejrychlejší je Oksanka, ta už chodí, udělá i dvacet kroků," je pyšný táta Marek a po očku hlídá, aby se holky neťukli hrnečkem.
Speciálně pro každou z nich s jejím jménem a hezkým obrázkem hrnečky udělali v Českém porcelánu v Dubí a s dárkem mysleli i na rodiče. Přidali jsme medvídky na spaní, samozřejmě v trojím provedení. Ostatně s trojčátky je všechno třikrát, násobí se všechno, včetně radostí i starostí.

trojčata


Že budou holčičky tři, ale rodiče nejprve nevěděli. Připravovali se na to, že budou mít dvojčátka, jak to zpočátku vypadalo. „Když nám řekli, že je tam ještě třetí, byl to šok pro nás i pro všechny, kterým jsme to řekli. Nikdo z našich rodin není z dvojčat," vzpomínala paní Oksana, která pochází ze západní Ukrajiny, z Užgorodu a v Čechách žije už deset let. Holčičky navíc s partnerem počali přirozenou cestou, o to byla tahle nadílka větším překvapením.

trojčata


Oksanka s Janičkou jsou jednovaječná, ale už je na rozdíl od naší návštěvy před rokem od sebe rozeznáme. Zatímco Oksanka zůstala nejmenší, Janička ségry předhonila o kilo a váží už 9 kilogramů. Uvézt tak trojkočárek dá mamince pěkně zabrat.
Koupat se jezdí s holčičkami do aquaparku v Mostě. „Je to tam pro malé děti lepší, teplejší voda a navíc tam mohou mít kruhy, což v Teplicích nemohou. Tady mohou mít jen rukávky," svěřil se Marek Baštinec.

trojčata


Prohlížíme si narozeninové foto s třemi krásnými dorty a pomalu se loučíme. Holčiček je všude plno. „Ano, potřebovali by větší byt, dva pokoje už přestávají stačit a také by to chtělo větší auto, ale to by museli mít nějakého sponzora," podotýká babička. „No a za pět let nás čeká škola, ten rok strašně rychle utekl," přidala se paní Oksana a v duchu už si představovala ty tři školní tašky, troje cvičky, troje bačkůrky…