Ota Železný navštěvuje RMK Krupka od září 2013. Na každou modelářskou schůzku se moc těší. „Pokud může, chodí i v úterý nebo ve čtvrtek. Modelařina ho moc baví. Rád si staví kromě raket i různá letadýlka z balsy," říká o modelářské naději Věra Pavková z RMK Krupka.

Je žákem první třídy ZŠ Krupka, Teplická. „Zúčastnil se už okresního kola žáků, nedávno poprvé startoval na světovém poháru v Krupce, zúčastnil se také 1. kola seriálu MČR juniorů a nyní se připravuje na nejdůležitější soutěž sezóny pro děti Mistrovství ČR žáků, které pořádáme 21. června na Srbickém pahorku," pokračovala ve výčtu aktivit mladého rakeťáka Věra Pavková.

Otova první velká raketa. Tak zní motto celého projektu. Vyrobena je v barvách zadavatele, tedy Vodafonu.

Na celé video se můžete podívat ZDE

Zadání pro videoklip bylo takové, že se musí prezentovat rodinný koníček, který se dědí z generace na generaci. Proto ve filmu vystupuje také Otův dědeček: „U Železných je to asi v genech, Otík je pokročilejší než já jsem byl v jeho věku. On má ještě, jak já říkám, vizionářskou představivost," říká ve videoklipu nejstarší člen modelářské rodiny.

„Práce s těma raketama ho opravdu někdy tak pohltí, že má úplně plnou tu svojí hlavičku," upozorňuje v medailonku Otíkova maminka.

Na to, až bude moci věkově nastoupit do raketového klubu a stát se jeho právoplatným členem, si musel mladý modelář počkat. Když konečně přišel onen slavný den, nemohl skoro ani dospat.

„Na raketách mám rád jak se pouští a jak se připravuje na vzlet," říká krupský prvňák a obratem začne vyprávět o své první velké raketě…

„Brousili jsme jí, dělali hlavici, a pak jsme ještě laminátovali."

To, že ho práce baví potvrzuje také jeho maminka. „Tak jako Otík, co se týče stavění, je určitě megaloman, tak že čím větší stroj, tím je to pro něj větší zážitek."

„Tu raketu stavím rád, dává mi to pocit, že ta raketa poletí do vesmíru. Zajímá mě, co je za hranicemi vesmíru… mám tip, že je tam novej život, že jako maj třeba tisíc očí, milion nohou a jsou tlustý," spekuluje.

Raketa, která nese, jak jinak, než jméno Ota, už má svůj první let za sebou. Vše se povedlo na jedničku. „Když letěla, tak to bylo úplně úžasný. Mně se na ní nejvíc líbilo, jak dělala nahoře výmet a pak se svalila dolů. Chtěl bych udělat ještě větší."

Ota je členem RMK Krupka, který se může pyšnit nespočtem úspěchů ze soutěží. Vyprávět o tom může Bedřich Pavka, který je v tomto oboru modelářským nestorem a ke koníčku přivedl i své syny.

„Jsme nejlepší klub v ČR, zároveň i největší raketomodelářský klub v ČR. Řekl bych že i na světě, jako klub máme nejvíc úspěchů z mistrovství světa, Evropy, vyhráli jsme několikrát za sebou světový pohár, i 3x po sobě," říká Bedřich Pavka a ukazuje na klubovou trofejní stěnu plnou pohárů a medailí.