Každá maminka dostala od města pro svou ratolest do kolébky šek na pět tisíc korun, památníček a pro sebe kytičku. „ Pro budoucnost města je důležité, aby zde mladí lidé zůstávali a přiváděli na svět děti,“ řekl primátor Vít Mandík.

Mezi pozvanými maminkami byla Miss sympatie roku 2002 a modelka Lenka Taussigová Kocmanová se svým synem Tomáškem. „Je to dobře, že město podporuje mladé rodiny. Za šek koupíme Tomáškovi bazének a sklápěcí auto,“ řekla novopečená maminka.

Další pozvaná maminka Lenka Nováková zase prozradila, že svému dítku koupí za šek od města autosedačku. „Jsem ráda za finanční podporu, je to příjemný dárek,“ řekla mladá maminka.

Tradičně zpříjemnil slavnostní atmosféru chlumecký sbor Koťata. Z úst malých zpěváků se linuly nejen vánoční koledy. Primátor města Vít Mandík využil krásně navozené sváteční atmosféry a popřál všem na závěr krásné a pohodové prožití svátků a šťastný vstup do nového roku. Ústecké vítání občánků pořádá Agentura Roxy II..

„Vždy se snažíme v tento den odvést myšlenky maminek a tatínků od rodičovských povinností.,“ řekla pořadatelka Iva Hochmanová.

„Maminky, které nepřišly, se nemusí bát, že o šek přijdou. Mohou si ho vyzvednout u nás v agentuře,“ dodala. Město Ústí nad Labem vítá do svých řad právě narozené Ústečánky třetím rokem. S nápadem obnovit tuto krásnou tradici a pomoci lidem zakládajícím rodinu v Ústí přišli tehdejší radní za ČSSD.