V pondělí se na teplickém magistrátu konalo veřejné slyšení, kde byl projekt na nový Prior, tedy obchodní centrum, představeno veřejnosti a také zastupitelům.

Na jednání byly promítnuty občanům návrhy, jak by nové obchodní centrum mohlo vypadat. „Nechtěli jsme, aby to byl dům jako dneska. Navrhujeme tím kus nového města. Je třeba koukat na širší souvislosti. Musíme to zapojit do současného členění terénu,“ uvedli včera architekti, kteří se podílejí na studiích stavby pro investora.

BUDE PARKOVIŠTĚ

Luděk Schmidt z developerské společnosti informoval, že by mělo vzniknout po přestavbě 20 tisíc metrů čtverečních komerčních ploch. Parkoviště, které bude z části pod střechou, pojme na 450 vozidel. A navíc nebudou na náměstí vidět. Parkoviště bude s denním i nočním provozem. Do Prioru coby nového informačního centra má být investováno okolo miliardy korun.

Veřejnost z přilehlé lokality ale nejvíce vadí, že zde vyroste obří dům a zatíží se doprava a to především kvůli zásobování nové obchodní galerie.
Do diskuze se zapojili také zástupci sdružení Pro Polis, které vyvolalo kampaň k diskuzi o přestavbě Prioru. I ti apelovali na zatížení dopravy v Zelené ulici. „Projekt přestavby Prioru by měl respektovat základní urbanistické požadavky. Udržení zástavby v historických hranicích. Zachování průhledů a pěších koridorů a také co největší komunikaci stavby s okolím,“ píše ve svém prohlášení sdružení Pro Polis Teplice.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.