Do Ústí přijela Chaloupkova Monster truck show. „No tak, Ústí, najdou se tu dvě dobrovolnice?“ ptal se kaskadér Emil přítomných dam. Otlučené auto rychle proměnil v taxi, aby jim ukázal jízdu po dvou kolech.

„Po dvou kolech jsem v autě ještě necestovala,“ svěřila se po jízdě Eva Dobrá. „Klepou se mi z toho kolena, ale byl to zážitek,“ dodala Ústečanka.

Diváci na stromech

„Což o to, vy nám tu zatleskáte a jdete domů, ale já to dělám dvěstěpadesátkrát do roka,“ vtipkoval s diváky kaskadér.

Show začala rychlou jízdou, při které na nosy návštěvníků útočil smrad ze spálených pneumatik. To jen přidalo akci na atmosféře, která postupně gradovala.

Při náročnějších kouscích se divákům tajil dech a při závěrečných jízdách obřích monster trucků již tleskali i diváci na stromech kolem parkoviště u Zimního stadionu, kde se představení konala. Po jednom vždy v pátek, sobotu i neděli.

„Nejlepší byly trucky,“ zářil po představení Tomáš Malčík. Aby také ne, k vidění byl první český monster truck – pětitunový obr s kapotou ze škodovky. Druhý z vozů, likvidátor, má ještě o dvě tuny navíc.

„Hodně se mi líbilo i policejní auto s čumákem na obou stranách,“ doplnil ho Pavel Klůs. „Pěkné bylo ale asi všechno, nic podobného jsme nikdy neviděli,“ shodli se oba.