O přestavbě se mohla dozvědět veřejnost také například už v loňském roce, kdy jsem o tom v prvních zmínkách psali také v Deníku. Nyní má Deník přímo od developera k dispozici reálné plány a také náčrtky toho, jak by mělo nové multifunkční centrum vypadat.

Náměstí Svobody získá díky projektu MFC novou tvář - v současnosti nevyhovující budovy OD Prior a Merkur nahradí nové moderní obchodní a zábavní centrum. Projekt vznikne na místě dnešního obchodního domu Prior.

„V rámci realizace projektu bude zlepšena dopravní situace úpravou křižovatek v okolí nám. Svobody. Stávající nevyhovující parkovací kapacity budou nahrazeny moderním a krytým parkovištěm pro více než 450 automobilů, které bude plně integrováno v objektu obchodního centra. Toto řešení by mělo významně napomoci ke zlepšení dopravní situace v centru města,“ zmínil pro Deník Luděk Schmidt, zástupce společnosti, která zajišťuje developerskou činnost pro investora.

Část ulice Dlouhé, která v současné době ukončuje městskou promenádu a lázeňský park, bude přeměněna na pěší zónu, čímž přirozeně propojí historické části města Teplic.

„Nový moderní objekt nabídne svým zákazníkům téměř 100 nových obchodů, kaváren, restaurací a různých druhů služeb. Kromě prodejen značkové módy a obuvi, sportu, moderního supermarketu, prodejny elektra nebo knihkupectví projekt nabídne škálu restaurací a kaváren a poskytne zázemí i rodičům s dětmi (dětský koutek). Plánovanou součástí projektu jsou i služby pro obyvatele jako například opravna obuvi, čistírna, bankovní služby, pošta, drogerie apod,“ doplňuje k plánům zástupce investora.

Celková investice přinese množství nových pracovních příležitostí. Jen během přípravy a realizace stavby bude na projektu působit více než 1000 osob různých profesí.

V rámci provozu obchodní galerie bude vytvořeno přibližně 500 stálých pracovních míst. Projekt doplní náměstí Svobody o kvalitní moderní stavbu, která bude splňovat mezinárodní parametry, přispěje k vybudování živé, moderní a kvalitní část města a zkvalitní propojení náměstí s lázeňským parkem.

Celý projekt je, jak zdůraznil Luděk Schmidt, ve fázi příprav, projektování a projednávání s příslušnými úřady a zástupci státní správy a samosprávy.
Zahájení výstavby je plánováno v příštím roce, nová obchodní galerie by pak měla být otevřena na podzim roku 2012.

Autorem architektonického návrhu je renomovaný Atelier 8000, developerskou činnost pro investora, kterým je současný vlastník Prior, obchodní domy a.s., zajišťuje společnost Dandreet.

Nová stavba vyvolává v Teplicích také nevoli u některých občanů. Myslí si, že se takováto moderní stavba do centra města nehodí. Má ale také své příznivce, kteří v tom vidí snažší dostupnost, než třeba obchodní centrum v Srbicích.
„Záměrem investora stavět právě v Teplicích jsme nadšeni,“ říká k tomu Jakub Mráček z obecně prospěšné společnosti PRO POLIS Teplice. Ale také uvedl, že sdružení má k projektu přestavby Prioru řadu urbanistických výhrad. Klíčové je podle nich odložit ze strany města prodej pozemku a o projektu otevřít nejprve diskuzi.

„Zákon to sice nepožaduje, ale v civilizovaných zemích je přeci běžné, že o projektech, které zásadně změní tvář nějakého města, se veřejně debatuje a stavba tak může reagovat na potřeby území i jeho obyvatel,“ vysvětluje Matěj Hon, který v internetu založil diskuzní skupinu Za přestavbu teplického Prioru s rozmyslem!

Po internetu také začaly kolovat různé fotografie z přípravných fází projektu. Ne všechny ale budou odpovídat realitě.