Jako host si tentokrát s duchcovskými divadelníky s chutí zahrál roli italského přítele slavného knihovníka Giacomo Casanovy Zdeněk Podhůrský.
Potlesk zaplněného zámeckého nádvoří ocenil výkony všech účinkujících a dobře naladění návštěvníci se přesunuli na zámeckou zahradu k hlavní scéně, kde od půl osmé začínaly koncerty, na které se všichni těšili - Ondřej Havelka a Melody makers a Jiří Macháček s kapelou MIG 21.
V sobotu si měli návštěvníci slavností možnost tak jako večer předtím Giacomo Casanova, vyzkoušet jízdu dobovým kočárem na okružní jízdě Duchcovem. Nutno říci, že zájem byl značný.

Stánkaři lákali na klobásky, halušky, langoše i trdla. V teplém počasí šla na odbyt zmrzlina i pivo a ledová tříšť, děti řádily na kolotočích a nejrůznějších atrakcích a provětrávaly rodičům peněženky.
U duchcovské Barbory vyrostlo, tak jako už v loňském roce, pódium, na kterém se představilo sedm kapel hrajících rockovou muziku, mezi nimi např. Noid, Cocotte Minute nebo Kruci Püsk.
Kolem stovky tvarovaných okrasných malých stromků bonsají mohli vidět návštěvníci Casanovských slavností v Duchcově v Knížecí zahradě duchcovského zámku. Tradiční výstava Bonsaj klubu Libochovice měla název Kouzelný svět bonsají.

Hlavní scéna patřila v sobotu dopoledne dětem, představily se školky, školy, pěvecké i taneční skupiny. Odpolední program vrcholil vystoupením Ilony Csákové, Davida Krause se skupinou a kapelou Žlutý pes.
Program byl letos rozšířen o scénu na zámeckém nádvoří, kde se střídala dobová hudba s vystoupením šermířů a loutkového divadla. Dobovou atmosféru dokreslil staročeský jarmark a ukázky historických řemesel.
Před závěrečným ohňostrojem se Duchcovští rozloučili na rok s Giacomo Casanovou a komtesou Elisou von der Recke, kteří je letošními slavnostmi provázeli. Ti se už teď těší na další, v pořadí již osmnácté Casanovské slavnosti.(OT)