Na parkovišti před Olympií se sešla téměř tisícovka lidí a s napětím sledovala, kterých šest z nich nejpřesněji odhadlo návštěvnost od 1. dubna. Ta byla 641 121 lidí. Do finále soutěže postoupilo šest mužů: Roman Maxa, Lukáš Lepič, Pavel Šmejkal, Miroslav Kiezler, Aleš Hanus a Roman Bílý. Ten nejlepší se v odhadu návštěvnosti spletl o 121 lidí.

Na šestici soutěžících čekalo deset soutěžních úkolů různé náročnosti. Z bedny plné sena, červů, švábů a myší lovili klíče, další hledali s maskou na obličeji v plynové komoře. Kondici prověřila šestimetrová horolezecká stěna a disciplína tahač, kdy museli soutěžící z mrtvého bodu roztáhnout vozidlo s řidičem na co nejdelší vzdálenost. Dobrý žaludek vyžadoval další úkol – sníst dva živé a šest smažených červů potemníka brazilského. Poté soutěžící skládali jako komín přepravky a lezli po nich co nejvýš. Na soustředěnost byla zaměřena disciplína popravčí, kdy pod soutěžícím, který se spoutanýma rukama seděl na nafukovacím míči a snažil se udržet nádobu s „krví“, kat míč nečekaně probodl. Pak už čekal na soutěžící pavouk, ručkování nad nádržemi s vodou po provazovém žebříku.

JEDL ČERV POTEMNÍK BRAZILSKÝ I SE SKLÁDALY PŘEPRAVKY - PODÍVEJTE SE ZDE

Devátá discipílína už vyžadovala skutečně odvahu – byl to bungee jumping, seskok z výšky třiceti metrů. Tato disciplína mohla dosavadní průběh soutěže zcela zvrátit, protože zatímco u všech ostatních bylo maximum získaných bodů 10, za seskok to bylo 35 bodů.

Nakonec si na něj troufli jen dva nejzdatnější Aleš Hanus z Oseka a Lukáš Lepič z Doksan. Ti také postoupili do finále a v labyrintu se snažili najít obálku se symbolem klíče od hlavní ceny – vozu. Lukáš vyběhl z labyrintu s klíčem jako první. Venku mu vpadla do náruče přítelkyně, která ho při soutěži povzbuzovala výkřiky: „Když to dáš, tak si tě vezmu!“ Zabralo to… Soutěžící se radovali z cen a ostatní návštěvníci si užívali atrakcí, které si mohli všechny zdarma zkusit, vystoupení držitele třinácti světových rekordů fakíra a polykače Ben Ghana, siláka Jaromíra Dakalíka a revivalových skupin.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM ZDE