Cíl cesty byl u Olympie, kde se mohli návštěvníci obchodního centra se 7. kavalérií gen. G. A. Custera na památku vyfotografovat.

Včerejší průvod městem byl pozvánkou na sobotu. Desítky „herců“ rozehrají na velké louce za Březnem na Novém Městě příběh, který se mohl odehrát někde na horním toku řeky Little Big Horn, kde stála opevněná osada bělochů. Ta se stala výchozím bodem pro další osidlování území, na kterém žijí indiáni. A těm se příchod bílých mužů, kteří zabírají jejich půdu, pranic nelíbí. Nenechte si akci na Novém Městě ujít. Deník bude u toho, takže v pondělí se můžete těšit na fotorepo z akce.

PROGRAM

V obci Nové Město v Krušných horách na vás čeká 200 uniformovaných jezdců, indiánská vesnice, jezdecké hry, ukázka bitvy zkrátka podívaná, která u nás nemá obdoby.
8.00 hod. Budíček, prezentace, příprava
10.30 hod. Do sedel! – zavelí generál pěti švadronám kavaleristů. Přehlídka švadron, manévry za doprovodu vojenské kapely.
11.30 hod. Terénní jízda, honební parkur, jízda zručnosti, sekání melounů šavlí
13.30 hod. Oběd a polední přestávka
15.30 hod. 11. letní tažení kavalerie. V době nepřítomnosti kavalerie, rekonstrukce bitvy z americké občanské války v podání CSRA ACW a ukázka z Buffalo Bill Wild West Show.
18.00 hod. Návrat vítězných jednotek
20.00 hod. Večerní program – udílení vyznamenání, povýšení, popř. degradace, grilování, koncert kapely Pontiac a Mariachi Espuelas. Během dne jsou pro děti připraveny hry, pro všechny občerstvení a hlavně skvělá podívaná! Vstupné 30 Kč.
Pro návštěvníky XI. Memoriálu bude připravena ke koupi výroční turistická známka.